antea.blog.cz

Zemřela blogerka…

… a všichni mají o čem psát

 
 
Pochybuji, že se Vám povedlo nezaznamenat, že se v nedávné době zabila blogerka Kateřina H., která pod stručnou a poměrně anonymní přezdívkou K. psala na adrese: http://bordel-v-hlave.blog.cz/.
Zabila se, protože ji celé dětství od předškolního věku zneužíval otčím a matka, která musela vědět, dělala, že neví, aby se jí znovu nerozpadla rodina. Jediný kdo tušil, byla babička, která vyrazila za vnučku do boje, a upadla tím v nemilost u celé rodiny.
Blogerka K, toho musela vydržet opravdu hodně.
Jen to, o čem vím:
1. Zneužívání otčímem.
2, Zrada “matky”, která ji měla bránit.
3. Smrt milované babičky.
 
A nepočítáme do toho další bolístky, které si prožije každý z nás, ale které ve světle třech předchozích bodů, byly pro K. (ano, píšu o ní jako o K., protože to byla ona a toto jméno si sama dala) mnohonásobně horší.
Přesto všechno dokázala překonat, v dospělosti od “rodiny” odešla a žila dál. Celé tři roky. Už to vypadalo, že vše překovala, když se přihodilo něco a jí došlo, že “osudu neuteče“. A to pro ni byla poslední kapka. Svého trápení se rozhodla zbavit skokem pod metro na Andělu.
A pak se začaly dít věci…
 
Kdyby články o smrti blogerky vyšly jen v běžných masmédiích, nic extra by se nedělo, prostě jen další sebevražda, protože K. neměla blog příliš hojně navštěvovaný, nebyla členkou autorského klubu a do dění na blog.cz se nijak výrazně nezapojovala. Jenže na Srdci blogu vyšel kondolující článek (což považuji za správné) nicméně to, co se tím rozjelo už rozhodně ne.
 
Jako by se svět blogerů zbláznil! Na toto téma vyšly desítky článků, kde všichni stojí dojetím na osudem nebohé “Kačenky“, kterak teď už “Kačenka” v “klidu odpočívá“… Fráze “ať její země lehká“, “upřímnou soustrast” (a komu?!), “snad najde klid” se objevovaly ve stovkách komentářů. Vznikly články lidí, co K. vůbec neznali, ale všichni se strašné dojímali nad jejím osudem. Na jednom blogu dokonce padla věta “určitě byla krásná” ze které je mi špatně ještě teď po několika dnech. Zkratka RIP byla za poslední týden napsána tolikrát, že to snad ani nelze spočítat a upřímně by mne překvapilo, kdyby alespoň polovina těch, co tu zkratku použili, věděli bez googlování, co´znamená.
 
Víte, celé mi to už přijde trapné a směšné! Ano, měla hnusný a hodně poničený život, ale to má spousta lidí. Někteří to dokážou překonat, jiní prostě skončí a jdou “dál”. Sebevraždy se objevují každou chvíli, čím je tahle tak výjimečná? A ty komentáře! Komu je píšete?!! Mrtvé dívce, co si je už stejně nepřečte nebo truchlící milující rodině, které pomáhají překonat jejich zdrcení žalem? Či té hromadě jejích přátel a čtenářů?
 
Už je to opravdu trapné a považuji to za kolektivní hysterii a nechutné přiživování se na “populárním” tématu. Neznali jste ji, je to pro Vás jen další cizí mrtvá holka!
Snad jen na jednom blogu jsem narazila na smysluplný článek k dané situaci. Autorka článku povolává k zodpovědnosti otce a snaží se, aby se jemu i “matce” dostalo zasloužené trestu. K tomu bych se připojila i já. Myslím si, že by měli být potrestáni, ale je možné je zavřít, když jejich oběť už nežije?
 
 
Celý můj postoj k celé záležitosti K. je takový:
Nechápu, proč se neodstěhovala v den svých osmnáctin a myslím si, že to měla dokázat překonat, když už tři roky žila pokojně a také jsem toho názoru, že měla pohnat otčíma i “matku” k odpovědnosti za to, co udělali nebo neudělali.
A hlavně, když už se chtěla zabít (já ji neodsuzuji, byla to její volba a měla na ni právo, ač s ní nesouhlasím) měla to udělat pěkně stranou a ne zničit život i nevinnému řidiči metra a okolo stojícím lidem.
 
Řidič to bude mít do konce života před očima a lidé se budou ještě dlouho ptát, co mohli udělat a proč si nevšimli, že se blíží k okraji a nestáhli ji zpět…
 
 
Červen 2015

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.