Myslím

Vybrečet všechny slzy

…víte, že ono to vážně jde?

slzy

 

Poté, co mě minulý týden nenapadlo nic lepšího než jít plavat s kontaktními čočkami, pod které se mi dostala voda, ze které jsem chytla zánět očí, se situace zlepšila. Kapičky byly zjevně nasazeny včas a já byla prohlášena za zdravou. Vzhledem k tomu, že doktorka na rozdíl od mé obvyklé očařky působila dojmem, že ví, co dělá, svěřila jsem se jí s delší dobou trvající bolestí očí, která už je opravdu nepříjemná.

 

 

Doktorka mi tedy změřila tlak, který naštěstí vyšel v normě. Paráda! To znamená, že neslepnu. Ale od čeho ta bolest pochází? I napadlo ji, že by to mohl být syndrom suchého oka.

„To určitě nebude ono,“ tvrdila jsem jí přesvědčivě a přesvědčeně, „nikdy jsem s tím problémy neměla…“

Doktorka se ale nenechala přesvědčit a já tak strávila pět minut na židli, kdy jsem měla v zavřených očí zastrčené papírky na měření vlhkosti. Mimochodem, bylo to přesně tak příjemné, jak to zní. Po pěti minutách, která mi každá připadala jako týden, sestra papírky vytáhla a nahlásila doktorce číslo.

 

„Aha!“ prohlásila lékařka a lehce triumfálně na mě pohlédla „a máme příčinu, vždyť Vám vůbec neslzí oči!“ Mlčky jsem si vzpomněla na uplynulé měsíce, kdy mi slzy tekly nonstop a výjimečně jsem držela zobák.

 

Z ordinace jsem odcházela s receptem na „umělé slzy“ a pocitem, že jsem zodpověděla jednu ze základních otázek lidstva – jde vybrečet všechny slzy?

 

Ano vážení jde, já jsem to dokázala!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.