Osobně o sobě

Volby prezidenta 2018

Článek z čtvrtka: Doufala jsem, že tento den nenadejde, ale stalo se tak. Dneska mi brácha připomenul, že zítra jsou prezidentské volby a já pořád netuším komu dám hlas. Dokonce jsem se ani souhrně nepodívala na seznam všech kandidátů…

Nakonec se ukázalo, že kandidáty přece jen znám. Některé od vidění, některé podle výroků, některé podle tváře. Ale vybrat si mezi nimi? Jak? Na první pohled mi nikdo sympatický nebyl a ani jejich spoty.

Začala jsem být z větší části rozhodnutá vhodit prázdný lístek nebo něco podobného, co můj hlas znehodnotí. Ale pak jsem si řekla dost 🙂

Udělám to pořádně.

A začala jsem volební kalkulačkou.

 

Vyšly mi tři neznámé tváře. Do voleb prezidenta jsem o nich jaktěživo neslyšela.

Pročetla jsem si odpovědi na otázky všech kandidátů jsem si během myšlenek:

“to je ale debil” “má pravdu” a “na tom něco je”

Uvědomila, že odpovědi na některé otázky jsou pro mě daleko podstatnější než jiné.

Netuším, zda by bratři Mašínové měli dostat vyznamenání. Vyplnila jsem sice vlažné ano, protože bojovali proti komunismu, ale jsem si vědomá, že o nich prakticky nic nevím a upřímně je mi celkem ukradené jestli vyznamenání dostanou nebo ne.

Jsou ale otázky, na které je pro mě odpověď naprosto jasná a člověk, který na ně odpovídá jinak než já můj hlas v životě nedostane.

 

 

Otázka Moje odpověď Petr 
Hanning
Marek
Hilšer
Jiří Hynek Topolánek Horáček Kulhánek Fisher Drahoš
Hrad má zveřejňovat platy svých nejvyšších úředníků ANO ? ANO ANO ANO ANO NE ANO ANO
Roundup má být zakázán ANO ANO ANO NE ? ? NE NE ANO
Zvyšování důchodového věku i nad 65 let NE NE NE ANO NE ? NE ANO ANO
Adopce dětí homosexuály ANO NE ANO NE NE ANO NE NE NE
Zlegalizování pčstování marihuany pro vlastní účely ANO ANO ANO ANO NE ANO NE NE ?
Handicapované děti se mají vzdělávat odděleně od zdravých ANO ANO NE ANO NE ? ANO NE ?
Lidé s vyššími příjmy mají platit procentuálně vyšší daně NE NE NE NE NE ANO ANO ANO ANO
Minimální hrubá mzda má být nejméně 14 000 Kč NE ANO ANO ANO NE ? NE ANO NE

 

P.S. To že Zeman kalkulačku nevyplnil mi nevadí, než bych dala hlas jemu, to bych ten papír raději snědla…

 

Současnost: Se zoufalstvím sleduji výsledky sčítání. Měla jsem dva kandidáty, kterým bych lístek v životě nehodila. Zemana a Drahoše, který je mi nepříjemný nejen jako člověk, ale především se naše názory absolutně a naprosto míjí.

Řekněte mi, opravdu jsou Češi takoví idioti, že se bude rozhodovat mezi těmito dvěma? Zeman je už prakticky nesvéprávný dědek. Nemocný, senilní člověk, který už není schopen ani reprezentovat sám sebe. Dřív se reprezentoval jako “buran”, ale měl svůj styl/postoj. Dnes už nemá nic a jsem přesvědčená, že je jen nastrčenou figurkou.

Drahoš je pro mě stará konzerva, přesvědčená o tom, že tituly jsou všechno. Ve volební kalkulačce mi vyšel jako poslední volba.

Nevím, pro koho se rozhodnu 🙁

 

Můj hlas získal Hilšer a jsem velmi překvapení jeho úspěchem. Považovala jsem svůj hlas za “vyhozený”, ale teď vidím, jak moc dobře jsem udělala. Dalším šokem je pro mě Topolánek, kterého jsem naopak měla za favorita i přes to, jaký “blbec” to podle mě je.

 

Jak vnímáte průběh sčítání vy?

 

4 komentáře

 • Adéla

  Já jsem dala nakonec hlas Horáčkovi a váhala jsem mezi ním a Hilšerem. T výsledky mě mrzí, Drahoš je takový “nemastný neslaný” ale podle mě pořád tisíckrát lepší, než Zeman. Bude schopen reprezentovat Česko, mluví několika jazyky a je to slušný člověk, který nebude lidi urážet a polarizovat společnost. Nerozumím tomu, jaký důvod můžou mít lidi, co volí Zemana 🙁 Už jen vůči jemu zdraví je to strašně nezodpovědné.

  A co se týče voličů Drahoše v prvním kole .. Myslím že to byla taktika, je to člověk který asi nejmíň lidem vadí a tím pádem jediný kdo může v druhem kole Zemana porazit 🙂
  Takže určité to nevzdávej, ať je tam radši “nijaký” prezident, než někdo kdo je cíleně zlý a díky komu máme ostudu ve světě.

 • Jaroslava Brokešová

  Mě už všichni připadají jako pomatenci.
  https://youtu.be/NokilJboRBw
  Furt “koho volíš. koho volíš, koho jsi volila, koho jsi v o l i l a” ….a nedej bože, aby to byl někdo, koho vyslovite a který nebude tazateli pod nosem vonět. Hádky, nadávky, výhrůžky…… je toho plnej internet, potažmo plnej reálnej svět. A víte koho jsem volila já ? Prdlajz vám do toho je, nic vám říkat nebudu, podívejte se na můj extrašpeciální volební vlog 🙂  https://youtu.be/NokilJboRBw

 • Lenn

  Mně vadí, jak jsou schopni se lidé kvůli politice hádat. Každý máme jiný názor a měli bychom se navzájem respektovat a ne druhého urážet, když nevolíme podle něj vhodného kandidáta. Já volila v prvním kole po dlouhém rozhodování Horáčka, ve druhém určitě podpořím pana Drahoše. (za což mě rodina asi sežere :D) Nejsem žádný odborník na politiku, ale Zemanovo vyjadřování mi rozhodně nepřipadá jako něco, jak by se měl vyjadřovat prezident a navíc vypadá, že na tom zdravotně opravdu není dobře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.