Osobně o sobě

Volby prezidenta 2018 – DUEL

Je to tady, volby!

Po dlouhém přemýšlení a rozhodování mezi Zemanem a Drahošem jsem se vrátila k původnímu, třetímu řešení, které mě napadlo, když jsem viděla první výsledek prezidentských voleb. Kdo tedy dostane můj hlas?

 

Ani jeden!

K volbám samozřejmě půjdu – nenechám svůj hlas propadnout, aby si ho rozdělili mezi sebou (pokud to tak funguje i u prezidentských voleb). Ne, můj hlas bude neplatný.

 

Víte, mně je úplně jedno, který z těch dvou vyhraje, protože oba dva jsou pro mě nepřijatelní prezidenti. A já prostě svůj hlas nedám ani jednomu z nich. Nehodlám si ze dvou zle vybírat to méně zlé. Nedokážu akceptovat ani jednoho!

 

Zeman je už jen stín sebe sama a vládnou za něj jeho kámoši Mynář, Soukup atd. Dnes je to jen dědula, který nemá na kandidátce, co dělat.  Navíc, ani doba, kdy byl prezidentem, nezpůsobí, že bych mu to šla hodit z nostalgie. Dělal ostudu a všude kam šel, se choval jako arogantní buran. Člověk se styděl někde říct, že je z Čech. Byla jsem proti jeho zvolení a skutečným prezidentem pro mě nikdy nebyl.

A Drahoš? Ze všech prezidentských kandidátů jsem s ním měla nejmenší shodu. Vadí mi jeho názory, vadí mi jeho vstupování, vadí mi lidi, kteří mu vedli kampaň a celkově jsem na něj alergická.

 

Takže pánové, jeden jak druhý, můžete na můj hlas zapomenout. Nehodlám se stydět sama před sebou za to, že jsem jednoho z vás podpořila a nad volbou mezi Drahošem a Zemanem si myji ruce.

 

Asi se mnou bude hodně lidí nesouhlasit. Ale uvědomte si, že mnoho z vás je z toho, že si musí vybrat mezi Zemanem a Drahošem na nešťastná, protože ani jednoho na Hradě nechcete. Protože si ale „musíte“ vybrat, uděláte to a najednou se za svoji volbu, kterou jste vlastně vůbec udělat nechtěli, budete bít do krve…

 

Já se rozhodla pro třetí cestu, a když vidím na FB akce Volím Zemana, Volím Drahoše, hrozně mě to ponouká vytvořit také akci – Můj hlas nedostanou!

 

17 komentáře

 • Lúmenn

  Jít k volbám a vhodit neplatný hlas je úplně totéž, jako k ním nejít. Jenom přidáš práci sčítací komisi. Tak si ušetři cestu k urně a radši si zajdi třeba na zmrzlinu:)

  • Antea

   Možná se teď pletu, nejsem si úplně jistá, jak to chodí 🙂 Ale pokud hodím neplatný hlas, tak se moje účast ve volbách zaznamená, ale hlas nedostane nikdo.
   Chtěla bych tím sdělit “světu”, že mi volby nejsou jedno, ale oba kandidáti jsou pro mě nepřijatelní 🙂

 • Nikith

  To nemusíš chodit vůbec – žádný rozdíl svým hlasem-nehlasem nezpůsobíš a ušetříš si cestu. Tahle země potřebuje aktivní voliče a né aktivní protestanty, kteří neplatný hlasem mají potřebu dokázat sobě a ostatním bůhví co.

  Ač Drahoš mi také moc nesedí, tak ho budu volit s to jen proto, že by mnohem lépe reprezentoval tuhle zemi než Zeman. Potřebujeme prezidenta a né notorika s blbým smyslem pro humor s nulovým respektem jak ke svým politickým rivalům tak k Ústavě.

  Četla jsem i tvůj článek před prvním kolem a měla jsem pocit, že to máš v hlavě srovnané, ale asi jsem se spletla.

  • Antea

   Srovnané? Záleží na tom, podle čeho to měříš 🙂

   Zeman je buran a dělá ostudu a s Drahošem se na ničem neshodnu a nesedí mi ani jako člověk. Nechci podpořit ani jednoho takového člověka, takže jsem si prostě vybrala třetí cestu.

 • Tereza

  To k volbám radši nechoď, protože zbytečně přiděláš komisi práci. Článek jako takový je naprostý blábol a mrzí mě, že to musím napsat, protože tvůj blog mám ráda, ale tímhle jsi dost klesla.

  • Antea

   Těší mě, že máš nebo jsi měla můj blog ráda 🙂
   Podle mě to blábol není. Tyhle volby jsou pro mě dost extrémní, protože se mi doslova husí, oba kandidáti. Ani jednoho za prezidenta nechci, nemám tedy komu svůj hlas dát.
   A žiju v domnění, že pokud hodím neplatný hlas, tak se moje účast ve volbách zaznamená, ale hlas nedostane nikdo.

 • Frog

  Naprosto te chapu. Ac jsem aktivni volic a pred volbami vsechnu prudim, k duhemu kolu furt nevim, zda pujdu. Jsem asi tak o procento naklonen vic k Drahosovi, ale neverim mu a proste nevim, jestli to vsechno kolem je snaha o zmenu k lepsimu, nebo snaha odstranit Zemana. A ne, neni to totez. A Zemana primo podporit taky ne, ac jsem byl minule volby prave na jeho strane a volil ho jako mensi zlo. Nu a dnes je mi z te volby skoro smutno. Mensi zlo, taky zlo. Takze respekt a nenech si do toho kecat. Volby jsou hlavne o souladu s vlastnim svedomim. Btw. A taky se planuju jeste vyjadrit u sebe. A tenhle komentar asi castecne vyuziju. 😀

  • Antea

   Děkuju 🙂

   Já jsem při minulých volbách naopak platila mezi Zemanovy zaryté odpůrce. A během své vlády potvrdil všechny moje obavy a mnohem hůř. Dát mu svůj hlas je pro mě nepřijatelné, ačkoliv je mi názorově o trochu blíže než Drahoš.
   Drahoš mi neuvěřitelně vadí, kromě jeho názorů mi nesedí ani jako člověk a hlas bych mu v žádném případě nedala.

  • Antea

   Vybrala jsem si jen ty důvody, kde já konkrétně mám jasný názor na to, jak by to měl být. Např. jeho souhlas s daňovou progresí, přijde mi naprosto nespravedlivé, aby lidé, kteří hodně vydělávají, platili procentuálně vyšší daně. Je to spravedlivé, jak je to nastaveno teď – pro všechny stejné procento. Pak je tu jeho nesouhlas se zdaněním církevních restitucí, nesouhlas s dobrovolným očkováním, nesouhlas s asistovanými sebevraždami, podpora zákazu kouření v restauracích (jsem nekuřák, ale ten zákon je blbost), a především nesouhlas s tím, aby homosexuální páry mohly adoptovat děti a nevyjádření se k otázce zlegalizování mariuhany – jsem jasně pro.
   A pak je tu spousta dalších bodů, kde s ním nesouhlasím, ale ty už pro mě osobně nejsou tak zásadní jako tyto. 🙂

 • David

  Tak to radši k volbám radši ani nechoď, než vzhazovat neplatný hlas. Pro nás v komisi je to práce navíc. Nic tím nedokážeš, nic tím nezměníš. Pořád bude stejný počet platných hlasů, ať budeš doma nebo hodíš neplatný. Nechápu, proč jsou někteří tak hloupí a snaží se být jen zajímaví…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.