Tipy

Vánoční nálož pohádek 2016

Přišly další Vánoce a s nimi nálož nových pohádek. Osobně tvrdím, že až na pár výjimek jde v ČR pohádková tvorba do háje, přesto jsem ale ochotná každé nově natočené pohádce šanci.

Letos rozšířily řady českých pohádek hned tři nové.

 

 

1. Pravý rytíř

Příjemně obsazená pohádka, kde krále hrál Lukáš Vaculík, což bylo nečekané, ale velice vtipné obsazení. Další role už nebyli nijak výjimečné, až na obsazení Hanzlíka hlavního záporáka – čaroděje.

Pohádka nebyla nijak výjimečná. Byla celkem příjemná, děj byl ucházející a mluva nedělala z diváků hlupáky. Na vánoční pohádku mi přišla dost chabá, ale jako odpolední nedělní pohádka by byla ideální.

Jejího zhlédnutí nelituji, ale znovu ji opravdu vidět nemusím….

Na CSFD získala 36%  což mi přijde trochu málo. Optimální by mi připadalo 40-50%.

 

 

2. Slíbená princezna

Pohádka natočená na motivy K. J. Erbena, kterého zbožňuju, takže jsem měla docela velká očekávání a začátek pohádky mě příjmně navnadil. Netrvalo ale ani 20 minut a ukázalo se, že inspirace erbenem je pohádka o Zlatovlásce a je říznutá piráty. Hlavní roli hrál vítěz druhého ročníku soutěže Tvoje tvář má známy hlas – Jan Cina. Zdálo se to jako zajímavý, originální nápad, ale princezny připomínající přístavní děvky na mě bylo moc….

Jediná pozitiva pohádky byla rozzuřená královna Jitka Čvančarová a občas hudba.

Na CSFD získala 20%  což mi sice také přijde trochu málo, ale když přimhouřím oko, tak souhlasím.

 

 

3. Zázračný nos

 Tuctová pohádka o princezně, kterou král izolovaně vychovává na hradě a vybere jí ženicha. Princezna se ale bojí nejisté budoucnosti a chce vědět, zda je její přidělený ženich ten pravý. Tak se tajně vypraví na trh do města, na kterém se nachází i věštec. Jeho pomoc ale rozhodně nevypadá tak jak by si princezna představovala….

Pohádka mě nijak nezaujala. Neznámé herecké osazení, nijaké výkony, nudný děj. Za mě tedy nic moc, znovu ji rozhodně vidět neplánuji.

Na CSFD získala pohádka 54% což mi přijde silně nadhodnocené, osobně bych jí hodnotila tak 30-40%.

 

Z letošní dávky pohádek jsem zklamaná, ale s nadějí se koukám do dalšího roku 2017, protože předpokládám, že by se měl v programech objevit Anděl páně 2, na kterého se velice těším a už dost zoufale se na něj snažím dostat do kina, ale vždy když můžu já, tak už je vyprodáno…

 

Jak se letošní pohádky líbily Vám? Koukáte na ně ještě nebo už jde tento žánr mimo Vás? Svěřte se nám  v komentářích! 🙂

 

 

 

Jeden komentář

  • Jana

    Viděla jsem pouze první pohádku a souhlasím s tím, co píšeš. Nebyla zla,ale nebyla ani nic extra. Zbytek jsem neviděla… a co se týká Anděl páně, prý to taky není nic moc.le já neviděla ani jedničku pořádně, tam to znám z doslechu a ještě ani neposoudim 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.