antea.blog.cz

Úskalí zhubnutí

O tom jak obtížné je zhubnout už byly popsány tisíce stran papíru a zemřelo a zemře kvůli tomu nepočítaně stomů. A zbytečně. Naprosto by stačilo napsat, zhubnout je těžké, když ale budete mít pevnou vůli, budete žít zdravě včetně trochy sportu, kila půjdou dolů samy. Nikde ale nepíší, co nastane když se Vám konečně povede zhubnout, tím totiž problémy zdaleka nekončí.

Já jsem zhubla nedobrovolně. Ne, že by mi to nějak uškodilo, ale hubnout stresem a tím, že nemám čas se najíst a je mi pak z jídla zle, není a nebylo nic o co bych stála. Přesto se stalo a já přišla o cca 8kg. Předtím jsem nebyla tlustá ani teď nejsem nijak extra hubená, prostě v normě jsem byla a v normě jsem. Přesto se mi postava změnila a já se potýkám s něčím, na co mne žádný ženský časopis neupozornil, na úskalí zhubnutí, ono to totiž není jen skvělé.
1. Hubne se i na chodidlech
Co mě zaskočilo a rozčiluje nejvíce je, že mi zhubla i noha. Ono totiž když zhubnete, tak s tím, že budete muset obměnit šatník tak nějak počítáte. Ale že budete muset obměnit i botník? To fakt ne! Nicméně, bohužel, je to pravda. U kozaček jsem to vyřešila tlustýma fuskama (alespoň mi nebyla zima), ale teď přišlo jaro a já chtěla nazout svoje oblíbené botičky na podpatku. Botičky šly nazout jedna báseň, dokonce jsem ani nemusela rozepínat pásek. Ale po pár metrech, to přišlo. noha mi neuvěřitelně klouzala po celé botě a protože jsem to nevzdala a nosím je dál, tak jsem při dlouhodobějším nošení objevila další problém. Zvrkání nohy se zvýšilo o cca 200%.
To byly boty na podpatku, ale ani s botaskama to není o moc lepší. I v nich mi lítá noha, shrnuje se ponožka a nezřídla se stane, že když se zuju, musím ještě z boty vytáhnout ponožku, která se při chůzi zcela shrnula.
2. Ztráta energie
Dalším mínusem je velká ztráta nergie. Pořád jste unavení a na nic nemáte dost šťávy. Přijdete si slabě a staře. V mém případě se na čas odebrala do večných lovišť imunita, takže jsem si to ještě navíc pořádně odstonala.
3. Nošení podpaží
Když jsem dříve blbla a chtěla jsem někomu zabránit v průchodu dveřmi, stačilo si pořed ně stoupnout a nenechat se vytlačit. Dnes se na mne povýšeně podívají, popadnou mě a postaví o kus dál, případně mne kus cesty nesou, abych měla čas uvědomit si míru své pošetilosti.
4. Prsa
Měla jsem skoro F, nyní mám skoro C. Jistě z E na D to je “jen” o jedno číslo. Ale nezapomeňte na ta slovíčka skoro. Ve skutečnosti jsem přišla téměř o dvě čísla a to už je docela znát. Je sice fajn, že ani teď nejsem “žádná chudinka”, ale přesto mě to docela zamrzí.
5. Zima
Díky ztrátě tukového obalu Vám je pořád chladno. Neustále máte studené ruce, nohy a zimomřivě se choulíte ve svetrech, zatímco ostatní si vesele nosí trička.
Abych to tak shrnula. Zhubnutí samozřejmě není jen otrava (teď můžu nosit legíny a nemít z toho blbý pocit). Já jsem ale vyzdvihla především negativa, protože mám pocit, že na ně nikdo nepoukazuje a že každý, kdo chce zhubnout by si měl uvědomit, že zhubnutím jeho problémy nekončí a že to s sebou přinese nové. Teprve, když toto člověk ví, tak se může správně rozhodnout, jestli mu za to ty shozená kila stojí.
Pozn. Věta z perexu o tom jak zhubnout samozřejmě platí pouze pro osoby, které nemají nadváhu v důsledku nemoci.

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.