antea.blog.cz

Tři bratři (film)

O filmu Tři bratři jsem slyšela hodně a nic moc dobrého. Nejvíce jsem na něj narážela v době, kdy jsem byla poněkud alergická na svého oblíbeného zpěváka Tomáše Kluse…
T. Kluse jsem měla vždy hodně ráda, ale jeho poslední CD Proměnamě, pro mě bylo klamání tak velké, jaké ve mně předposlední CD Racek vzbudilo nadšení (to CD jsem milovala). Ze začátku se mi i docela líbila nová životní filosofie T.K. ale postupně času jsem dospěla k názoru, že už to opravdu přehání a je až moc hippie. Smazala jsem si na FB sledování novinek na jeho profilu a zlomila jsem nad ním hůl.
Další důvod proč jsem na Tři bratry nebyla zvědavá a spíš jsem je dopředu vnímala negativně, byl pan Svěrák starší. Lidi, já nevím proč, ale já mám na něj příšernou alergii. Jak vždy vstupuje do děje, alespoň v podobě hlasu a vychovává a moralizuje (Lotrando a Zubejda, Vratné lahve a nyní Tři bratři) a poslední věc, která mi bránila ve zhlédnutí je to, že nesnáším Vojtu Dyka, přijde mi neskutečně namachrovaný a samolibý.
No, ale nyní jsem ochořela, začala být v depresi a nudit se, tak jsem hledala, jak bych se zabavila a z rádií na mě neustále “útočila” ústřední písnička Tří bratrů, kterou nazpíval T. Klus ještě svým původním stylem, který se mi tolik líbil. Nakonec jsem nevydržela a na pohádku jsem se koukla a vážení, musím říct, že je vážně dobrá.
Hned po prvních několika minutách mě nadchlo, že se jedná o muzikálovou pohádku, více se v ní zpívá než mluví a ačkoliv dnes Z. Svěráka nemám ráda na jeho písničkách jsem jako dítě vyrostla a upřímně, určité kouzlo pro mě mají dodnes.
Trailer:

8b4d641e64_99968635_o2 Zpěv Tomáše Kluse, perfektně do pohádky o Šípkové Růžence zapadal a i sám T.K. vypadal jako ukázkový romantický hrdina. Věřila jsem mu každé slovo a pohádka o Růžence se mi ze všech třech pohádek líbila nejvíce. Jiří Lábus exceloval jako perfektní čarodějnice, písničky byly perfektní a jediná výtka, kterou bych mohla mít, by patřila představitelce Šípkové Růženky, protože mi přišla tak nějak nepřímná a řekla bych až falešná… jí jsem to hraní moc nevěřila.
8b4d641e64_99968635_o2Herecký výkon Vojty Dyka. Jak už jsem zmínila já ho nemám ráda, ale role toho chasníka se zhostil naprosto dokonale. Působil přesně tak sebejistě a bezstarostně, jak bych si kluka jehož největší vadou je zbrklost představovala. A ačkoliv někomu přijde jako levně směšné to, jak se praští o dveře u Holeny doma, mě to pobavilo a ten výraz, kdy říká, že Holenu nechce… k nezaplacení.
8b4d641e64_99968635_o2Texty písniček. Ano je pravda, že jsou takové prosté, ale proč by neměly být? Když koukám na hudební pohádku budu očekávat, že texty budou snadno pochopitelné, budou se rýmovat a budou mít hezkou a chytlavou melodii a taky to vše bylo splněno, tak co víc si přát?
Tomáš Klus: Když si tě dívko představím

75c61c5014_99968647_o2Pedofilní myslivec. S tímhle označením myslivce už jsem se setkala na internetu a plně s ním souhlasím. Na co Svěráci mysleli, když cca 17 letý kluk žádá o ruku cca 8 letou holčičku?! Vypadalo to divně, kostrbatě, nechutně a fakt…hloupě. Tohle se jim tedy opravdu nepovedlo a je to jedním z důvodů, proč se mi pohádka o Červené Karkulce líbila ze všech nejméně, dalším z důvodů byl vlk. Já tedy nevím o co se tvůrci snažili, ale mě vlk nepřišel ani děsivý, ani reálný, přišel mi celkem mimo a za mě se jim teda moc nepovedl, i když uznávám, že musela být takřka nadlidská práce tu loutku ovládat, tak aby to zapadlo do filmu.
75c61c5014_99968647_o2Vstupování Z. Svěráka do děje. Jeho postava mi tam přišla absolutně a naprosto zbytečná a jsem si jistá, že ty tři pohádky šlo určitě spojit i takový způsobem, při kterém bych neměla chuť házet na obrazovku rajčata.
75c61c5014_99968647_o2!!! Nepochopila jsem ten pohoršený tón, když v pohádce o Šípkové růžence rádci králi říkají, že druhá kapka přijde na prsa. Co to těm dětem zase sugerují? A taky jsem nepochopila, to odsouzení zvědavosti. Růženka zase tak zvědavá nebyla a hlavně, co si z toho mají děcka odnést? Nepřemýšlejte, neptejte se, neprozkoumávejte neznámé… prostě seďte na zadku jako pecky a memorujte se věci nazpaměť…
Závěr: První pohádka o Šípkové Růžence se mi líbila velice, vyzdvihuji T.Kluse, J. Lábuse a i Z. Norisová, byla dost působivá (když přehlídneme nemožný věkový rozdíl mezi královnou a dospělou Růženkou.) Druhá pohádka o Červené Karkulce byla celá dost mimo a vrcholem mimóznosti byl pár 17letého skoro muže a 8leteté holčičky… To se jim fakt nepovedlo.Nejlepší na celé této pohádce byla zachráněná babička a malá mluvící prasátka. Třetí pohádka O Dvanácti měsíčkách byla taky dost dobrá. Dyk tomu dával šťávu a Ivana Chýlková byla jako macecha vynikající. A i když měla Holena ve zpěvu nedostatky, její výraz to bohatě vyvážil a byla opravdu povedená. Maruška jejíž nejlepší kámoška byla kráva (čtyřnohá a rohatá) je takový ten typ, chudáčka, který úplně vybízí k tomu strčit mu hlavu do závěje a dát mu omejváka. Nemám tyhle trpitelské typy, mouchy snězte si mne ráda. Ale Maruška přesně takováhle být měla a když ve mně vyvolává emoce narvat jí hlavu do závěje, znamená to, že její představitelka splnila svou roli na jedničku. Ještě na závěr bych se zmínila o dvanácti měsíčkách. Ty na jednu stranu působili opravdu dobře, sborová mluva apod. a na druhou stranu opravdu trapně, když jeden z měsíců musel na malou a pak chtěl stejným způsobem uhasit oheň. Jo, to bylo opavdu levné a vážně trapné. Celkově se mi ale pohádka Tři bratři líbila a už několik dní si ji pouštím před usnutím.
DVD pohádky Tři bratři můžete koupit ZDE.

65%

zdroj videí: youtube
Prosinec 2014

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.