antea.blog.cz

Tour po zaměstnáních

Rozhodla jsem se pro nový projekt, který vznikl díky mé blbosti (z té menší části) a nepřízni osudu (z té větší části). V podstatě se jedná o to, že jsem nemohla ani cítit svoji školu a tak jsem si našla práci a školu na rok přerušila. Bohužel mi byl pracovní poměr ukončen ve zkušební době a já mám teď rok na to, aby si zkoušela různé profese. Což na jednu stranu vypadá jako celkem zábava se spoustou zážitků, což sice je, ale na stranu druhou je to peklo, kdy si na Vás otvírají huby pologramotní idioti, kteří jsou opojení komplexem moci, že můžou skákat po hlavě lidem, jen proto, že jsou profesně starší.
Jo, je to nepříjemné, ale stejně svého rozhodnutí nelituji, protože nad nepříjemnosti zážitků bohatě převažuje ten fakt, že můžu nahlédnout pod prsty různým profesím a vidím, co se tam děje.
Plánuju u každé práce zůstat víceméně jeden měsíc a o každé profesi sepsat jeden článek.

Seznam zaměstnání:
Nahlédneme pod pokličku operátorům. Nakolik můžeme věřit tomu, co Vám tvrdí na prodejnách. A jsou výhodné nabídky skutečně výhodné?
Očité svědectví o tom, jak se zachází s jídlem, které si kupujete a převratné zjištění, že datum minimální trvanlivosti je jen velmi proměnlivé číslo.
Po zkušenostech ze známého obchodního řetězce jsem šla do maloobchodního s nadějemi, že tam bude vše jiné, lepší. Jak jsem byla naivní… Měla jsem na starosti pečení, chlaďák s masem a pult s uzeninami, salámy a saláty. Už jste někdy koupali klobásy? Já jo…
4. Asistentka fotografa
5. Pracovní úřad
O pracovním úřadě alias pracáku se mezi “prostým” lidem šíří mnoho historek. Opravdu tam s lidmi jednají tak hrozně, nabízejí práci bez ohledu na Vaši kvalifikaci a vymoci si rekvalifikační kurz je takřka nemožné? Vypravím se to zkusit na vlastní kůži.
6. Práce na Backofficu
Prosinec 2014

3 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.