Osobně o sobě

Tak a mám to…

Zatímco včera jsem byla plná odhodlání do nového života bez VBho, tak dneska musím řešit úplně jiné věci. Probudila jsem se zřejmě s angínou…

Už včera mě bolelo v krku, ale nepřikládala jsem tomu význam, večer jsem ale zjistila, že mám oteklý krk a že mi není dobře a klepu se… Šla jsem spát s myšlenkou, že nesmím panikařit, třeba to nic nebude.

Bohužel dnešní ráno mé obavy potvrdilo, zřejmě mám angínu, což znamená hned několik nových problémů.

1.Budu nemocná a bude mi hrozně zle

Vždy když jsem fakt nemocná jsem plačtivá a trpím pocitem, že mě nikdo nemá rád. Jaké to asi bude stonat teď, když je to pravda? Nikdo mi neuvaří ani čaj a to se s angínou musí ležet. Co budu jíst? (Ještě, že je v Brně dovážka jídel a mám tu bráchu, který je ochotný mi skočit nakoupit…)

 

2. Budu brát antibiotika…

… a bude mi z nich zle. Nesnáším je nejlépe a navíc jsou to antibiotika, tedy něco čemu se vždy snažím ze všech sil vyhnout. Na druhou stranu nejsem idiot a vím, že bez nich se angíny nezbavím. Naštěstí se mi po pečlivém hledání podařilo najít doktora, který si jejich nasazení vždy dvakrát rozmyslí a není to idiot, co je píše i preventivně…

 

3. Práce

To by asi nemusel být až takový problém, koneckonců jen prostě budu mít delší homeoffice, pokud tedy budu schopná pracovat jestli mi vylítnou horečky… Ale asi to po měsíci v práci není úplně ideální 🙁

 

4. Kde stonat?

To je ten nejpalčivější problém, nemám totiž kam si zalézt. Doktora mám na Vysočině, tzn. plán je takový: Zítra půjdu do práce (pokud mi nebude ráno extrémně zle, tam řeknu, že mi není dobře a že ve čtvrtek půjdu k doktorovi.)
Ve čtvrtek půjdu k doktorovi, ale odkud? V Brně budu mít sice malý, ale alespoň trochu klid (až na to, že dnes musím uklidit celý byt…) ale upřímně mě budou ostatní obtěžovat a já je nepochybně taky. Ideální by byla Vysočina, kde stejně ve čt ráno musím být u doktora. Jenže, to bych musela přespat u matky. A to mě ani nehne. Jednak proto, že momentálně se mi nějak daří rozchod neprožívat a kdykoliv jí vidím, jen si uvědomím VBho nepřítomnost, protože jsem jí vydaná na milost a nemilost a to mě likviduje i když jsem zdravá, natož když jsem nemocná… A upřímně ona by mě tam stejně asi přespat nenechala…

Takže, když nad tím tak přemýšlím nezbude mi nic jiného než ve čtvrtek ráno jet do Prdelákova, dojít si k doktorovi a obratem je zpátky do Brna.
Vyhozené 300,-?
JO!
Zachované nervy?
JO!
A to se vyplatí!

Budu doufat, že mě dnešní úklid a cesta nevyjdou draho zdravotně, protože u angíny se musí ležet, aby nehrozily komplikace.

Na druhou stranu, já mám zatím jen ten krk a to, že mi není dobře. Teplotu zatím nemám (ale to já skoro nikdy) a extrémně mizerně mi zatím taky není, ale to bude asi tím, že celý den ležím.

 

Teoreticky bych mohla k doktorovi letět už zítra, ale vzhledem k tomu, že mi bude dělat test krve, aby se ukázalo, jestli to je angína a zda je čas nasadit antibiotika (vždy na tom trvám) tak si myslím, že ten čtvrtek bude ideální. Za ty 3 dny by měly být hodnoty jasné.

 

Na druhou stranu, když si čtu ty možné komplikace a následky říkám si jestli bych se na lítání jako idiot neměla vykašlat a zmáčknout matku, abych tam mohla být. Brácha mi pomůže a když mi bude fakt zle, tak ona mi ten čaj nebo mandarinky z donese. (Já vím, že tenhle poslední odstavec není hezký, ale vy ji neznáte.) Na druhou stranu je dost možné, že se z pobytu u ní zase sesypu. Teď babo raď!

Co byste dělali na mém místě vy?

 

 

 

7 komentáře

 • Slušná úchylačka

  Kup si propolis, nejlip od vcelare, pokud to nejde jinak, tak ustni sprej s propolisem v lekarne. nasplichej mandle nekolikrat za den, a bude dore. Je to prirodni antibiotikum. Uz jsem par let nebrala zadny antibiotika, vse se da vylecit behem par dni propolisem. (jako bonus zapijet horkym cajem s medem a citronem)

 • Jindra

  Pokud ti tři stovky za autobus nevadí vyhodit, tak holt šálu na krk a cestovat. Při sezení v autobusu se nic nepokazí, jen nesmíš někde hodinu stát v zimě na zastávce.

  • Antea

   Tak samozřejmě, že z vyhozenych penez radost nemám ale někdy se proste neda nic delat… 🙂
   Zatim to vypada, ze udelam kompromis. Dnes přespim u matky (prijdu, osprchuju se a lehnu) a rano zajdu k doktorovi a pojedu zpět do Brna.
   Neni to ale kvuli penezum, ale tomu, ze v Brne to mam na MHD skoro kilometr a na nádraží 2km a kdyz jsem to dneska sla pesky bolelo me u srdce… Tak to nechci litat zbytecne… 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.