antea.blog.cz

Sprchový olej

Další díl recenzí bio kosmetiky Saloos
Nad vyzkoušením sprchového oleje jsem se dlouho váhala, ačkoliv výrobce tvrdí, že olej nemastí, nemohla jsem tomu uvěřit. Je to přece olej! A tak jsem použití odkládala z týdne na týden. Jednou jsem byla moc unavená, podruhé moc v depresi, potřetí už jsem byla mokrá a musela bych kvůli podání si oleje vylézt ze sprchy a tak to šlo celkem dlouho, až jsem se hecla a šla jsem do toho!

9b78c0dc2f_102563402_o2Když jsem i olej vlila do rukou, říkala jsem si, že to je v háji, je to prostě olej. Je mastný, já budu mastná několik dní, protože taková mastnota se z pokožky jentak nevymyje, budu si připadat slizce, opatlaně a nechutně. No, ale s myšlenkou, že prý zkusit se má všechno jsem na sebe olej nanesla a nestačila jsem se divit!
Nejdříve jsem zaznamenala příjemnou a pro mě neobvyklou vůni granátového jablka. Výrobce slibuje pocit optimismu a svěžesti. Překvapivě se oba pocity dostavily. Akorát u mne ten pocit optimismu pramenil z toho, že právě dělám na veškerý chemický průmysl dlouhý nos a snad se mi podaří i vyhnout se rakovině, kterou látky obsažené v chemické kosmetice často vyvolávají.
A teď k pocitu svěžesti. Olej mi na pokožce opravdu vytvořil slibovaný film, pokožka zvláčněla a ano, byla mastná, ale nejednalo se o nechutnou nespláchnutelnou mastnotu, které jsem se obávala. Bez problémů jsem ji spláchla teplou vodou, možná to trvalo o trochu déle než normálně, ale nijak extrémní rozdíl v tom nebyl.
Bezprostředně po umytí, byla pokožka vláčná, hebká a voňavá. Cítila jsem se příjemně.
Po dlouhodobějším užívání mohu prohlásit, že mám pokožku o něco hebčí a vláčnější, sušší místa se ztratila.
Měla jsem trochu obavy co, “mastný” olej udělá s mými zády, protože na horní části zad se mi čas od času zanášejí póry, tak jestli se to nezhorší. – Nezhoršilo.
Sice ani nezlepšilo, ale je třeba si uvědomit, že se jedná o mycí prostředek a ne o kouzlo.
Závěrem mohu prohlásit, že přírodní sprchový olej značky Saloos, je více méně stejně účinný jako kosmetika běžně dostupná v drogeriích. Jen s tím podstatným rozdílem, že biokosmetika neobsahuje chemii, tudíž nám tělo nezanáší žádnými škodlivými látkami!
A teď k obalu!
Lahvička tentokrát není vyrobena ze skla, ale z hodně tvrdého plastu. Je to asi kvůli tomu, že když se lahvička zamastí a tomu se při sprše prostě vyhnout nedá, je zde značné riziko, že vám vyzklouzne z rukou. S použitím plastu ale nesouhlasím. Sklo ve mně vzbuzuje lepší pocit, navíc takto tvrdý plast se svou křehkostí blíží sklu.
Jediný rozdíl mezi sklem a plastem bude asi ten, že když vám vypadne lahvička skleněná, roztříští se na kusy. Takže vám z oleje zbude jen hromada střepů, o které, pokud jste šikovní, se stihnete ještě pořezat. Naopak pokud vám vypadne lahvička plastová, podle mě to taky nevydrží, ale neroztříští se, jen praskne. Takže nejen že nebudete muset sbírat střepy, ale navíc ještě budete mít čas zbytek oleje někam přelít. Takže i když bych osobně stejně dala přednost lahvičce skleněné, plast je pochopitelný a nelze jej výrobci vyčítat.
Co ale vyčítat rozhodně jde a co také vyčítám a vytýkám, je hrdlo lahvičky, chcete-li nálevka.
0ca0d07336_102563506_o2Lahvičce totiž chybí jakákoliv pumpička a tak si olej musíte nalít rovnou do dlaní.
Což vede hned k několika komplikacím.
  1. Do jedné dlaně se mi nevejde dostatečné množství oleje, takže se musím “olejovat” na etapy a na lahvičku sahám mastnýma rukama, což značně zvyšuje riziko, že mi vyklouzne z ruky.
  2. Příliv oleje není příliš regulován (tu zarážku nepočítám), takže hrozí, že si do dlaně naliju příliš velké množství a olej zbytečně vyteče do sprchy.
  3. Bez pumpičky nemám představu o tom, jaké množství oleje je optimální. Přece jen se s olejem setkávám poprvé a tak si nejsem jistá, kolik ho použít.
Osobně to řeším jak, že si olej naliju do víčka lahvičky, což považuji za vhodné množství a při sprše si z víčka pak už dolévám do dlaní. Občas mi víčko vyklouzne, ale díky tomu jak je lehké se mu zatím nic nestalo.
Ačkoliv jsem našla jakési řešení, přesto s ním nejsem zcela spokojená a rozhodně bych se za nějakou pumpičku či dávkovač přimlouvala. Přijde mi to jako zbytečná komplikace při mytí a kažení prožitku z voňavé a osvěžující sprchy.
V každém případě i přes drobné výtky, které mám k obalu jsem s olejem spokojená a doporučuji jej. Pokud nemáte na bio kosmetiku finance, zkuste ji vyzkoušet alespoň občas, protože někdy je to opravdu zajímavé a alespoň pak můžete porovnat účinky chemické a biokosmetiky přímo na vaší osobě.
Další produkty biokosmetiky Saloos, které jsem recenzovala, najdete ZDE.
Za poskytnutí produktů k recenzi děkuji Saloos.
Březen 2016

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.