antea.blog.cz

Smrt velkých lásek

Proč každá velká láska končí tragicky?!
Upozorňuji, že článek bude obsahovat spoilery z filmů a knih, které jsou zmíněny v nadpisech odstavců, čtěte jen na vlastní nebezpečí.

Vím, že srovnávat Romea a Julii a Damona a Elenu z THV bude spoustě lidem proti srsti, ale pod zhlédnutí předposledního dílu a upoutávek na díl poslední nemůžu prostě jinak…
Pokud použiju větu z jedné pohádky: “milovat tak, že jste ochotni pro lásku i život ztratit…” tak má pocit, že jakmile se takový vztah vyvine mezi někým v knize skončí to vždy tragicky.
1. Romeo a Julie
Tuto dvojici není třeba nijak obšírněji představovat.
Dva znepřátelené rody a dva mladí lidé, kterým to bylo jedno a šli za svým srdcem. Bohužel rodům to jaksi jedno nebylo, a ačkoliv R+J chtěli jen v klidu společně žít, při snaze své, v celku obyčejné, přání realizovat nakonec oba tragicky umírají.
2. Elena a Damon
Než se z Eleny a Damona stal pár uběhlo hodně času a hodně bojů mezi fanoušky S+E a D+E, naštěstí jsme vyhráli a Elena skončila s Damonem (ke kterému patřila).
Cynický, sarkastický a životem pohrdající upír ji vždy miloval, ale nakonec lásce propadl natolik, že se pro štěstí ženy, kterou miloval víc než svůj vlastní život, rozhodl vzdát se toho nejcennějšího co měl – nesmrtelného upířího života a výhod, které takový život přináši.
Ale protože je Nina Dobrev káča, tak doporučuju všem z mého týmu D+E, aby si na poslední díl THV 6. série připravili pořádnou dávku kapesníků.
3. Hazel a Gus (Hvězdy nám nepřály)
Po humbuku, který způsobila kniha Hvězdy nám nepřály asi není třeba představovat dvojici Hazel a Guse. Dívky v posledním stádiu rakoviny a chlapce, který (jak se zdálo) rakovinu zdárně překonal. Ačkoliv jim po celou dobu visí nad hlavou stín smrti, odváží se jít do vztahu, u kterého se šťastný konec prostě očekávat nedá. A snad právě kvůli jeho brzké exspiraci je vztah velice intenzivní, ale sekera smrti nakonec skutečně dopadne. Ačkoliv ne na tu hlavu, na kterou se to čekalo…
4. Unkas a Alice (Poslední mohykán)
Tak tady jsem si opravdu málem vybrečela oči. Je to už starší film, takže ho asi moc lidí znát nebude. Popis děje přeskočím a radši se budu věnovat tragické lásce. Lásce, která celou dobu nenápadně probíhá v pozadí filmu a naplno se projeví až v samém závěru, kdy se v momentu doplněném čarokrásnou hudbou dívka rozhodne, že život bez své lásky žit nechce.
5. Statečné srdce, Tristan a Isolda a další desítky a stovky párů, které se milovaly, ale nalezly smrt v černobíle potištěných stránkách…
Které epické lásky, jejichž tragický osud Vám vhání slzy do očí, znáte Vy?
Ukázka z filmu Poslední Mohykán, kde kromě výše zmíněné nádherné hudby můžete i vidět Alici, když si zvolila smrt. Osobně ale doporučuji se raději nejdříve podívat na celý film!

 

Květen 2015

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.