Osobně o sobě

Seznamte se s Ciri!

Naše rodina, která se před půl rokem rozpadla se rozrostla o dalšího člena. Zní Vám ta věta divně? Buďte v klidu, většina mého života se vymyká normálu, ale to je teď jedno. Seznamte se s Ciri!

Po rozchodu jsme já i VB museli nově vzniklé prázdno ve své životě vyplnit. Své jsem se snažila utlouct prací a nově objevenými sebedestruktivními sklony. VB se rozhodl pro práci a Ciri, svého vysněného psa.

Musím se přiznat, že párkrát už mě napadlo, že jsme se snad rozešli jen proto, aby si toho psa mohl koupit.

1
Páníčkův mazánek – 2. týdny

 

3
Jaký pán takový pes. Tohle je přesně ten výraz, kterým se na mě VB dívá, když něco provedu…

Ciri je totiž Americký stafordšírský teriér, což je rasa označovaná jako bojové plemeno.  Ne, že bych věřila těmhle trapným, předpotopním označením, ale přece jenom představa, že budeme mít doma psa, který si může dát naše teoretické dítě ke svačině mě nijak zvláště “nenadchávala”, ačkoliv i mě “amstafové” připadají jako jedna z nejhezčích psích ras a splňují moji představu dokonalého psa. (Ale potom, co jsem poznala Matýska budu vždy chtít dva psy malého chlupatého křížence čivavy a a nezničitelného amstafa)

4
Spokojený bobeček, poprvé u páníčka.

 

Upřímně se přiznám, že ohledně Ciri mám rozporuplné pocity. Na jednou stranu ji upřímně a strašně nenávidím. Asi je to hrozné, ale myslím, že mé důvody jsou lehce pochopitelné. Vím, že si ji VB pořídil, aby vyplnila moje místo v “jeho srdci”. Ten pohled, kterým se na ni díval, byl pohled, který měl dříve vyhrazený pouze pro mě. Nesla jsem to hodně těžce… a pořád mám pocit, že Ciri je tu proto, aby mi ho sebrala (i když já už ho dávno nemám, ale …. prostě je to komplikované…)

Pak je tu ale ten druhý úhel pohledu. Ten maličký, bezbranný krteček – takový hřejivým uzlíček člověk prostě nemůže mít nerad. Navíc mě dospělí psi téhle rasy upřímně fascinují. Jsou to stroje! Jsou samý sval a když se rozběhnout jejich energie a síla Vás chtě nechtě fascinuje a strhne. Tohle je ten pes, kterého bych si sebou vzala na toulky přírodou. S  ním bych se už nikdy nebála.

 

5
Budoucí mazánek…

 

V každém případě, trvám je jednom. Dokud je ve hře možnost, že z VBho a mě se zase někdy stane “my”. Budu se s Ciri, co nejčastěji vídat a trávit s ní co nejvíce času, aby si na mě zvykla a já byla její č.2, první je samozřejmě VB. Nesmlouvavě na tom trvám. A ráda bych si přidala i to, že nepřijde do styku s VBho matkou, která neposlušné psy řeší řevem a “bitím”. Potřebuju, aby si na mě zvykla, protože já se psů docela bojím. Dříve jsem měla strach i z malých plemen jako jsou např. čivavy. To se ztratilo s Matýskem a já je teď mám moc ráda, proto doufám, že dokážu Ciri přijmout do “rodiny” a nebát se jí.

Ale nedovedu si to úplně představit, protože, přece jen, když hrábne Matesovi a bude mě chtít pokousat, tak si toho v podstatě ani nevšimnu, když hrábne Ciri, tak mě zmrzačí nebo zabije…Nejsem cvok jen se připravuji na možné eventuality.

2a
A tady už má “madam” focení dost, takže končíme.

 

Pozn. Tenhle článek byl psán před více než měsícem. Za tu dobu se mnoho věcí změnilo, ale nechala jsem ho v původní podobě v jaké jsem ho napsala, protože mi přijde zajímavé, jak se vše postupně vyvíjelo…

Další díl> 

6 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.