Myslím

Šetřit na vlastních dětech?!

Výhodné nákupy, slevy, akce, nízké ceny… milujeme to všichni a málokdo odolá nákupu pěkných, levných věcí, byť jsou občas nízké ceny na úkor kvality. Jsou ale chvíle, kdy spořivost není na místě…

Koukala jsem na video partnerky Erika Meldíka, jednoho z nejznámějších českých youtuberů – ViralBrothers, kde ukazuje, jaké oblečení koupila jejich chlapečkovi Anakinovi (bezva jméno) do školky.

Hned na začátku mě zarazilo, jak moc Domisha řeší cenu věcí. Je partnerkou jednoho z ViralBrothers. Jaké starosti jí může dělat, jestli bunda na prcka stojí 700 Kč nebo 1700,- Kč?
Pak jsem se zamyslela víc a zjistila jsem, že se mi vlastně její přístup líbí. Žijí normální život a proč zbytečně platit zbytečně vysoké částky, když jdou platit i nízké? Vždyť já uvažuju stejně…

Tak jsem spokojeně sledovala video, dokud nedošlo na holínky, které malému maminka koupila v Kauflandu

Tady se s Domishou dostávám do zásadního rozporu.

Chápu, že se jednalo o holínky a malý je na sobě bude mít jen párkrát, přesto bych malému človíčkovi, který je ve vyvinu, nekvalitní “čochty” z Kauflandu nikdy nekoupila. Kdysi, už jako dospělá, jsem měla holínky z Tesca a bylo to šílené. Křivé podrážky, špatná bota, materiál… nedalo se v tom vůbec chodit.

Za mě je tohle fakt špatně.
Chápu, že jsou na světě maminky, které peníze na kvalitní značkové botičky nemají, ale myslím si, že než sáhnout po tak nekvalitní obuvi, jakou nabízí řetězce, bylo by lepší oběhnout pár sekáčů a zkusit najít nějaké kvalitní, byť obnošené, botičky tam.

Ale protože jsem zatím pouhopouhá teoretička a moje mimčo ještě není ani plánové, tak by mě zajímaly názory vás. Praktikujících maminek, ale i ostatních, kteří jsou na tom zatím jako já.

Myslíte si, že to moc hrotím, vždyť ty holínky bude mít jen párkrát a nebo je zdravý vývoj dítěte něco, s čím se prostě neriskuje?

 

2 komentáře

  • Jindra

    Ano, hrotíš. Kdybys viděla, jaké holínky v dětství nosil já, následky to nezanechalo žádné. Pokud jsou ty holínky z Číny, tak je horší, že je třeba vyrábí děti za dolar na den. Ale to platí často i o drahých značkových botách a hadrech.

  • Kája

    No já nevím, řešit zrovna holínky? Kdyby to byly nekvalitní tenisky, které má dítě denně, prosím, ale holínky? Ty obuje opravdu jen párkrát. Že by mu to mělo nějak uškodit? Myslím si, že to tak horké není.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.