antea.blog.cz

Rodiče a blog

Moje mamka nikdy nechodí na můj blog. Ačkoliv ví, že blog mám a v době, kdy jsem si založila tento, jsem, coby nevyspělý puberťák, měla být pod kontrolou, tak i přesto i v té době na mé stránky chodila jen z donucení, když jsem nad ní stála a předváděla, co jsem dokázala.
 

 
Dnes je to tak, že ví, že mám blog zaměřený na knižní recenze, ví, že ho mám už docela dlouho (3 roky), ale nikdy si neřekla o adresu, aby se podívala. Naopak se o tom vyjadřuje s lehkým úšklebkem jako o (neproduktivním) koníčku. OK, nejsou za to peníze, ale knížky, které bych jinak vůbec neměla, protože i kdybych pracovala, tak by mi bylo líto je za ně dát, protože upřímně, knížky jsou opravdu hodně drahé. Ale označovat recenzování jako koníček je hodně nepřesné a eufemické pojmenování.
 
Ano, já čtu ráda, jenže představte si, že vám doma leží hromada knížek, nakladatelé chtějí recenze a vy zrovna nemáte vůbec čas nebo chuť si číst. V tu chvíli to není koníček, ale sakra nepříjemná povinnost, která navíc žere spoustu času a už je potřeba projevit nějakou disciplínu a smysl pro povinnost, aby se na to člověk jednoduše nevykašlal.
 
Vezměte si už jen samotné čtení knihy, která vás nebaví. V opačném případě máte knihu přečtenou takřka na jeden zátah a výborně se u toho bavíte. Když vás ale knížka nebaví, musíte se do čtení nutit. Minuty se táhnou, myšlenky utíkají a konec knihy stále v nedohlednu, to také nevypadá moc jako koníček.
 
A samotné psaní recenzí, to také není zrovna jednoduchá nebo přehnaně zábavná věc. Nejdříve musíte nastudovat, jaké náležitosti by přibližně recenze měla mít a pak, což je na celém psaní pro mě nejtěžší si musíte ujasnit názor a ten přehledně přednést svým čtenářům.
 
Takže i když je čtení úžasný koníček, je velký rozdíl mezi čtením jen tak pro sebe a čtením kvůli napsání recenze, tam už je to nejenom o zálibě a příjemném trávení času, ale také o velké dávce pracovitosti a především disciplíny.
 
 
A co vaši rodiče a blog, znají se navzájem nebo dělají, že to druhé neexistuje?
 
 
 
Leden 2015

9 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.