Tipy

Recenze: Zkrocení rebela

Novou knihu z pera Suzanne Enoch bych pojmenovala spíše zkrocení rebelky.

Ať už je název jakýkoliv, faktem je, že rebely kniha úplně přetéká. Máme tu lady Camille, která utekla od oltáře markýzovi a raději začala pracovat v klubu Tantalos. Pak je tu Keating, opilec, rváč a děvkař, který před pár lety po strašlivém skandálu opustil Londýn. Zavraždil totiž manžela své milenky a jí udělal nemanželského syna.

Kdyby nebylo těch desetitisíc liber, Camille a Keating by se nejspíš nikdy nesetkali. Jenže, nabídka na takovou sumu, jen za to, že dostanete před oltář vzpurnou nevěstu, se neodmítá a tak Keating nabídku svého bratrance přijímá. Přesvědčí Camille, aby si ho znovu vzala! Jak těžké to může být?

Jenže, dívka není taková, jakou Keating očekával a ani on není takový, jakého očekávala ona. Překvapí dokonce i sám sebe,

Příběh plný zmaření i zrození snů s pořádnou dávkou prach obyčejné reality každodenního života.

Představa, že kdysi to takhle skutečně fungovalo, není vůbec příjemná. Osobně jsem moc ráda, že doby, kdy byla samotná žena nucená živořit nebo se prodávat jsou pryč. Sama jsem v situaci, kdy se o sebe musím postarat sama, a jsem moc ráda, za nekonečno možností, které mám. I když je to občas děsivé.

Knížka se mi docela líbila. Bylo to příjemné čtení, a i když samozřejmě bylo naprosto jasné, jak to skončí, ráda jsem si příběh odžila a strávila nad ním příjemné odpoledne.

Když bych ale měla Zkrocení rebela srovnat s Ďáblem na jaře, kterého jsem recenzovala minule. Rozdíl je nesrovnatelný. Zkrocení rebela je příjemné čtení, ale chybí mu duše. To, co vás vtáhne do knihy, kdy postavy promlouvají vašimi ústy, stanou se vámi i vašimi nejlepšími přáteli, což naopak Ďábel na jaře vše má.

Recenze na jednu z mých nejoblíbenějších knih Ďábel na jaře

Takže i když nemám proti Zkrocení rebela žádnou skutečnou výtku a kniha byla fajn, chybělo jí to něco navíc, co způsobí, že na knihu nikdy nezapomenete.

Nebo se pletu?
Četli jste Zkrocení rebela a stalo se vaší top knihou, stejně jako je pro mě Ďábel na jaře?

50 %

 

Přečtěte si recenzi na první díl série: Hříšnice

Za poskytnutí knihy k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.