briannag.blog.cz

Recenze: Vynucený sňatek

Dá se mužům věřit?
Kniha: Vynucený sňatek
Autor: Karen Ranney
Díl: 1
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 344
Žánr: román pro ženy
Věk: –

Lady Sarah Bainesová je kvůli matce přinucena ke sňatku se skotským šlechticem a vynálezcem Douglasem Estonem. Douglas se do Sarah zamiluje na první pohled, ona však jeho kouzlu dlouho odolává. Své skutečné city si uvědomí až ve chvíli, kdy manžel po návratu do Anglie zmizí a je prohlášen za mrtvého. Třeba jí její budoucnost zjeví slavné Tullochské zrcadlo, které má ženě, jež do něj pohlédne, ukázat co ji opravdu čeká.
Takže, já bych hned pro začátek trošku opravila anotaci. Své city si Sarah uvědomila ještě předtím, než manžel zmizel. A to prohlášení za mrtvého… Jestli tomu odpovídají výkřiky, že to nemohl přežít, když pokoj kde byl, vyletěl do vzduchu a za cca 10 min to už neplatilo, tak jo, bylo to prohlášení, ale podle mě má mít prohlášení trošku odstup a má být alespoň v rámci možností ověřeno. A ještě to Tullochské zrcadlo nebylo slavné, naopak nikdo o něm nic nevěděl a v příběhu se objevuje jen okrajově.
Ale teď k ději. S lady Sarah se seznámíme ve chvíli, kdy vtrhne do pracovny ke svému otci, vévodu Heridgemu a snaží se zabránit, aby odstěhoval její těžce nemocnou matku do Skotska. Má strach protože Heridge je surovec libující si ve slabosti svého soupeře a na tom jestli Sarah vyhraje, závisí život její matky, která by přesun nepřežila. Celá záležitost ale skončí úplně jinak. V pracovně má její otec právě jednání s Douglasem Estonem, který objevil, jak uměle vyrobit diamanty a nabízí vévodovi spoluúčast. O zisky má vévoda zájem velký bohužel ale nemá čím podnik financovat a tak přijde na nápad, jak zabít dvě mouchy jednou ranou. Nabídne Sařinu ruku Douglasovi místo peněz. Zbaví se nenáviděné dcery a získá podíl na zisku. A Douglas ač sám žádný chudák na to kupodivu přistupuje, protože se do Sarah na první podle zamiloval. A tímto nečekaným a vynuceným manželstvím začíná celý náš příběh. Bude trvat dlouho, než si Sarah uvědomí, že její manžel není v ničem jako její otec. Poprvé ho nechá přijít k sobě trochu blíž, když zemře její nadevše milovaná matka a ona se zhroutí. Douglas jí tehdy nezištně nabídne oporu a postará se nejen o ní, ale i o její milované panství dokud se ona nevzpamatuje. Jejich city se naplno probudí až ve Skotsku, kde Sarah oznamuje matčinu smrt svému dědovi. Dozvídá se tu informace nejen o své matce, ale i sama o sobě. Možná vůbec není lady Sarah… A co se stane, když Douglasovi diamanty pro Heridgeho vyletí do vzduchu a Douglas chce zrušit smlouvu? Čeho všeho bude Heridge pro zisk schopen, byl by ochoten i k vraždě? Na to Vám odpoví jen dočtení knížky po poslední stránku.
Knížka mě poměrně překvapila, protože hned na prvních stránkách se setkáváme s láskou na první pohled, což není úplně typické ani pro červenou knihovnu. Neodolatelná přitažlivost? Jistě! Ale láska na první pohled? To už je poměrně výjimečné. A aby byl náš zážitek ještě větší, zamiluje se nám jako první muž. Velmi příjemné je i to, že hlavní hrdina není žádný nadsamec, který má půl školky nemanželských dětí, ale je to člověk, který umí používat hlavu a snaží se vžít do nelehké situace Sarah a najít si k ní cestu. A že to Sarah opravdu nemá lehké o tom svědčí i fakt, že mě kniha několikrát dostala k slzám. Popis smrti její milované matky mě zasáhl, což byl skutečně výkon, vzhledem k tomu, že svojí vlastní bych v době, kdy jsem četla knížku, s klidem vystřelila na Měsíc…
Jsem si jistá, že pokud máte rádi romantiku a nekladete důraz především na scény s hvězdičkou (tím ale neříkám, že by tam nebyly), je Vynucený sňatek ta pravá volba. Čeká Vás příjemné odpoledne nad knížkou, která je nabita nejen romantikou ale i dějem.

55%

Za zaslání recenzního výtisku děkuji nakladatelství Baronet.
Zdroj anotace: nakladatelství Baronet
Srpen 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.