Tipy

Recenze: Vědomá prostitutka

Aneb staňte se prostitutkami! Takový podnázev bych po přečtení úvodu bez váhání knize Vědomá prostitutka doplnila.

Stačí si přečíst pouhou první stránku knihy a jste v obraze:

Vědomá prostitutka„… jsem se sama stala profesionální společnicí neboli call girl. Bylo to slastně dekadentní rozhodnutí…“

„… jsem byla na své povolání hrdá…“

“… jsem se naučila pomoci mužům se sexuálními dysfunkcemi…“

„Podělím se s vámi o schopnosti a znalosti, které mi umožnily účtovat si za svůj čas ty nejvyšší honoráře…“

 

Po první stránce jsem měla chuť se na knihu vykašlat, protože jsem byla přesvědčená, že držím v rukou škvár psaný starou vysloužilou kurvou.

Když jsem se ale dočetla k pár informacím o autorce Veronice Monet, byla jsem zaskočená. Vystudovala psychologii! Pracovala jako redaktorka alternativního časopisu a navíc její názory působí rozumně a styl knihy je příjemný a nevtíravý a celých 256 stránek čtenáři rychle uběhne.

Návod, jak porozumět mužům

Začala jsem knihu přehodnocovat a o pár stránek později už jsem vzala do ruky tužku a poprvé v životě jsem si začala v knize zatrhávat. Uvědomila jsem si totiž, že se mi do ruky dostal pravý a nefalšovaný poklad – návod na to, jak porozumět mužům.

Celá kniha byla dost zajímavá. Dozvěděla jsem se pár věcí, co jsem nevěděla a především jsem se utvrdila ve věcech, které dělám správně. Zároveň mě kniha v množství věcí inspirovala, což není nikdy na škodu.

V druhé půlce a především v závěru knihy Vědomá prostitutka autorka hodně sklouzává k duchovnímu rozměru sexu a používá termín „posvátný sex“, což ve mně vyvolává drobátko úšklebek.  Připouštím, že i já vnímám sex jako ne zcela obyčejnou věc a v podstatě jej považuji za oslavu života (což mě zřejmě přejde, jakmile po „oslavě“ najdu na TT dvě čárky…) Nicméně vnímat sex jako něco víc chápu u lidí, kteří se milují. Ale to, že jej údajně prožívá placená prostitutka se svými klienty, tomu nevěřím a zavání mi to klišé, patosem a snižuje to můj pocit z knihy.

V každém případě jsem byla knihou Vědomá prostitutka velice pozitivně překvapena a doporučuji si ji přečíst asi každému, kdo by rád více porozuměl partnerským vztahům a tajům sexu.
Máte rádi žhavé čtení? Zkuste třeba knihu Ďábel na jaře od Lisy Kleypas.

 65%

Za poskytnutí knihy k recenzi, děkuji e-shopu Knihcentrum.

5 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.