Tipy

Recenze: V bouři

Sabrina Jeffries se překonala!

Knihy od Sabriny Jeffries mám docela ráda. V minulosti jsem od ní četla Odhalena láskou a byla jsem spokojená, proto jsem se na její novou knihu V bouři těšila. Nebyla jsem zklamaná.

Hlavni hrdinka je naivní dívka z urozené rodiny Juliana. Když se vetře na setkání Velšských radikálů, uvidí tam hlavního řečníka. Muže s očima jako Keltské moře, Rhyse Vaughana. Julianu mladík okamžitě zaujme a i jemu se pohledná dívka s povzbudivým úsměvem líbí. Ale Juliana ví něco, co Rhys ne. Právě její otec může za to, že je Rhys bez panství a že se jeho otec zabil. Vztah mezi nimi je tedy nemyslitelný.

Láska si nedá poroučet

Rhysovi se Juliana líbí natolik, že ani odhalení její pravé totožnosti jeho city neuhasí a Juliana je na tom stejně. Začnou se tajně scházet u ní v pokoji, kam Rhys vždy večer leze po větvích stromu. Vztah pokračuje až nakonec se rozhodnou, že se vezmou.

Podaří se jim spolu uprchnout, vzít se a sňatek naplnit. Jenže když se ráno Juliana probudí, je Rhys pryč a v pokoji jsou jen její rozzuření bratři. Až později se Juliana dozvídá, že její snoubenec a jeho přítel byli násilím na verbování do královského námořnictva.

Nemá nejmenší tušení, že za tím vším stojí její bratři a že Rhys je přesvědčený, že jej zradila a je odpovědná za jeho osud.

Přečtěte si recenzi na Odhalena láskou

Po letech Juliana obdrží zprávu, že je Rhys mrtvý. Protože touží po dětech, přijme dvoření markýze z Devonu. A právě při přípitku na jejich zásnubním večírku se objeví Rhys. Živí, zdraví a plný pomsty. O anulaci manželství nechce ani slyšet, chce jen svou ženu a své panství. A tak je Juliana vydaná napospas muži, který je přesvědčený, že jej zradila a přichystala mu osud horší než samo peklo.

V Bouři bylo parádní počteníčko a Sabrina Jeffries potvrdila, že psát umí. Za začátku mi sice Juliana svou naivitou a dětinskostí lezla na nervy, ale prožité utrpení í umožnilo vyrůst a dospět. Když se Rhys vrátil dokázala mu být důstojným soupeřem.

Postupem jejich války, ale začínají vyplouvat na povrch staré pocity.

„Takhle by mělo vypadat manželství. Mít radost, že je zavřený se svou láskou bez toho, že by potřebovali zbytek světa.“

Dokáže Rhys Julianě její zradu odpustit a stojí ona o jeho odpuštění?

60%

Za poskytnutí knihy k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.

Jeden komentář

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.