Tipy

Recenze: Pygmalion (audiokniha)

Tohle prostě musíte slyšet! Dokonalý herecký duet mezi Jiřinou Bohdalovou a Milošem Kopeckým.

 

Nekončící slovní přestřelky mezi prostou a hubatou Lízou Dootlittlovou a samorostlým, zapřisáhlým, starým mládencem, profesorem Higginsem.

 

Když si profesor Higgins s kolegou plukovníkem Pickeringem vyberou na ulici prostou a hubatou květinářku Lízu a vsadí se spolu, že Higgins z Lízy udělá dámu, u které nikdo nepozná její prostý původ, netuší Higgins, co si na sebe upletl…

 

Nedovedu si představit lepší obsazení než je Kopecký a Bohdalová. Je neuvěřitelné, jaké “ródeo” ti dva předvedli. Hubatá, ba přímo držkatá Líza a necitlivý, prudký a až hulvátský profesor Higgins…

Jejich rozhovory, řev a hádky jsou k nezaplacení. Při poslechu se není možné ubránit se smíchu.

 

Jediná vada, audioknihy, pokud se to dá vůbec vadou nazvat, je délka knihy. Má totiž pouze 1 hodinu a 44 minut a já bych je mohla posouchat do nekonečna. Alespoň, že každá minuta stojí za to! Výbuchy smíchu jsou zaručeny.

 

Pokud máte špatnou náladu, neváhejte ani na okamžik a knihu si pusťte. Při poslechu Pygmalionu není možné zůstat protivný nebo smutný, Higgins s Lízou vám to nedovolí.

Už jen tato krátká ukázka naznačuje, jak obrovský potenciál audiokniha má.

 

Závěrečná kapitola, sice není tak humorná, jako ostatní kapitoly, ale celou knihu skvěle korunuje. Závěrečný rozhovor mezi Lízou a Higginsem je neuvěřitelný. Člověk napětím ani nedýchá, jak audiokniha dopadne. Se zatajeným dechem posluchač fandí, protože není možné zůstat nestranný.

Já osobně jsem ze závěru audioknihy byla lehce rozčarovaná, protože bohužel nedopadla tak, jak mně osbně by se líbilo a jak mi přišlo, že celý příběh naznačuje. I tak je ale konec dost otevřený na to,a by se dalo doufat, že třeba jednou to dopadne tak, jak jsem si přála.

 

 

Audoknihun rozhodně doporučuji, protože patří k těm nejpovedenějším a nejvtipnějším, jaké jsem kdy slyšela!

 

Za poskytnutí audioknihy k recenzi děkuji portálu Audiolibrix.

 

Jeden komentář

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.