Tipy

Recenze – Pleťová maska a čistič Chillophoria

Na produkty kosmetiky Soaphoria jsem byla hodně zvědavá. Zaujaly mě nejenom svým přírodním složením, na které mají certifikát, ale i uchováváním produktů ve skle… říkala jsem si, že tady to berou opravdu vážně a je to super.

Když mi vybrané produkty přišly, byl jsem nadšená! Byly úžasně zabalené v krabici, vystlané “slámou” a posypané snítky levandule. Bylo to dokonalé!

?????????? ??????????

Nejdříve jsem se rozhodla vyzkoušet Chillophorii – masku a čistič

dscn2972

Jedná se o směs určenou na hloubkové čištění obličeje i těla. Je vytvořena z bílého a zeleného  jílu, bylinných extraktů (např. máta, měsíček), prášku Adzuki, který do sebe skvěle vstřebává mastnotu pleti a dalších přírodních surovin.

Když jsem na sebe před aplikací masky koukala do zrcadla, říkala jsem si, co vlastně chci tou maskou čistit, vždyť na obličeji skoro žádné černé tečky nemám! Ale vzhledem k tomu, že jsem si nedávno uvědomila, že jsem posedlá touhou po dokonalosti (což je malér), nezaváhala jsem ani na okamžik, vždy je co vylepšovat, tak uvidím, co maska dovede!

Hned vzápětí jsem ale narazila na důležitou otázku. Jak vypadá malé množství masky? Je to kávová lžička, polévková? Nakonec jsem odhadem zvolila množství “kávové” lžičky, které stačilo na to, abych si masku nanesla na obličej a ten získal díky masce zelený nádech. Maska jako taková je příjemné voňavé blátíčko, které je už na dotek tak úžasně jemné, že přítomnost kaolinu prostě vytušíte, maska voní příjemnou lehce mátovou vůní. Nanesla jsem si ji na obličej a šla jsem se věnovat PC. Ze začátku maska příjemně chladila, ale brzy jsem začala cítit příjemné teplo ale za chvíli jsem na ni zapomněla.

dscn2980

Po patnácti minutách jsem šla do koupelny a u zrcadla si uvědomila jednu zásadní věc: je rozdíl mezi vlhkým a mokrým obličejem. Když jsem totiž po nanášení masky z koupelny odcházela měla jsem na pleti mokrá kolečka masky, když jsem se ale za patnáct minut vrátila obličej mi pokrývala lehce lepkavá a poměrně hustá hmota. Uvědomila jsem si, že takhle to zřejmě mělo vypadat už když jsem z koupelny odcházela. Poučení pro příště! Masku jsem smyla a začala se zkoumat v zrcadle. Byla jsem příjemně překvapená, že moje malé černé tečky jsou skutečně o hodně menší a na některých místech zmizely docela. S pocitem, že to ujde jsem si nasadila brýle a spadla mi čelist. Celý můj obličej byl hladký, působil dokonale čistým dojmem a jakoby prosvíceně. Mám přes pět dioptrií, takže, i když jsem prvotní účinek masky zkoumala až s nosem u zrcadla, bez brýlí jsem nemohla pojmout celý ten zázrak.

Účinky masky jsem byla nadšená. Celý zbytek večera jsem si na tváře sahala, byly krásně hebké, odmaštěné a jemné. Původně jsem si myslela, že to byly zbytky masky, ale ačkoliv jsem se do koupelny třikrát vracela a pokaždé si znovu důkladně obličej umyla, účinek přetrvával.

A myslím si, že jsem objevila nový účinek, který v souvislosti s maskou nikdo nezmiňuje. Pomáhá odstraňovat i bílé pupínky. Já totiž netrpím na černé tečky, ale právě na drobné bledé pupínky, které se nedají “vymáčkout” vysušit, nebo cokoliv s nimi provést, aby zmizely, ale po aplikaci masky byly zřetelně menší a méně viditelné, takže pro mě je chillophoria zázrak a nemůžu se dočkat jak bude moje pleť vypadat, při pravidelném používání!

O měsíc později

Směs jsem používala pravidelně jako masku. Naučila jsem si ji nanášet rukama na vlhký, nikoliv mokrý, obličej a jako ideální množství se mi jeví cca polévková lžíce.

Bezprostředně po nanesení maska chladí, ale vzápětí začne příjemně hřát a je zjevné, že  na pleti pracuje. Po pečlivém smytí, je pleť vždy jemnější, hladká a především krásně odmaštěná, ale nikoliv vysušená.

Byla jsem zvědavá, zda se maska nezačne brzy kazit, protože mám dojem, že jsem o tom někde na netu našla zmínku.

Masku jsem uchovávala v temnější části poličky a ani v létě, kdy panovala 30° vedra jsem ji nestrčila do ledničky. Dnes je to něco málo přes dva měsíce co masku mám a ačkoliv do ní občas sáhnu vlhkýma rukama, maska je stále čerstvá a nezkažená.

dscn2978

Co se týká množství, bylo jí  “jen” 120 ml a já jí při používání zrovna nešetřím, přesto je sklenička stále z poloviny plná. (A to se vyplatí!)

Celkově jsem s maskou velice spokojená a můžu vám ji vřele doporučit už se nemůžu dočkat recenzování dalších produktů.

 

Další recenze na kosmetiku Soaphoria – Tělový peeling Meduňková limonáda

 

Za poskytnutí produktu k recenzi děkuji eshopu Krásnákaždý den

3 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.