Tipy

Recenze: Odhalená láskou

Romantika s pořádnou dávkou napětí, která dodá líným letním dnům to pravé “vzrůšo”.

Sabrina Jeffries se řadí mezi autorky, které jsem si celkem oblíbila. Na rozdíl od mnoha historických románů, kde často většinu knihy tvoří popis sexu (i když i to má něco do sebe 😀 ), tak v jejích knihách je podstatná dějová složka, něco se tam děje a nakonec dojde i na ten sex.

Jsem ráda, že mohu potvrdit, že kniha Odhalená láskou není výjimkou.

 

Střetly se tu dvě silné osobnosti. Garett Lockwood, hrabě z Falkhamu, který zradou vlastní rodiny přišel o vše a téměř i  o život a Marianna, cikánská, ale manželská dcera baroneta, která o vše přišla poté, co byl její otec obviněn z pokusu o vraždu krále Karla II. a nakonec byl v Toweru zavražděn.

 

Pro Gareta se situace vyvíjí slibně. Za služby, které prokázal králi, je mu jeho majetek navrácen, což bohužel není dobrá zpráva pro Mariannu, protože sídlo, o které se jedná, bylo její domov. Marianna tak přišla o vše, žije v cikánském voze své tety Tamary a na živobytí si vydělává jako léčitelka, což je dovednost, které ji naučili její rodiče. Pečuje o “své” místní lidi a odmítá oblast opustit, protože chce zjistit, kdo zabil jejího milovaného otce.

Mohl by to být nový majitel sídla? On jediný by měl ze smrti jejího otce prospěch…

Přečtěte si recenzi na V bouři

Sabrinna Jeffries se s tím nepárala a tak první setkání Marianny nyní Miny a lorda Falkhama proběhlo velmi zajímavě a naznačuje, že kniha bude probíhat přesně tak, jak to mám ráda…

Potkají se v lékárně, kam si Marianna přišla pro bylinky. Garett tam vejde zrovna ve chvíli, kdy Mina dává k dobru, co si o novém hraběti myslí a všem je nám určitě jasné, že to nebylo nic pěkného.

“Ano, ale musíte to pochopit. Pan Pitney neměl právo ten majetek prodávat, dokud byl jeho dědic naživu.”
“Potom se ten dědic neměl ukrývat v cizině,” odsekla Marianna.
Za ní se otevřely a zase zavřely dveře, ale ona natolik propadla hněvu, že se ani neotočila, ani nezaregistrovala varovný pohled pana Tibbeta.
“Hlavně by nikdo Falkham House vůbec nekupoval,” pokračovala, “kdyby jeho dědic ráčil informovat ostatní, že během války nezemřel. Tak mě napadá…” 

Garetta hubatá dívka s maskou na tváři okamžitě zaujme. Ale kdyby nebyl o pár dní později těžce raněn, zřejmě by se uz nepotkali. Jenže jeho napadli a pobodali tři muži a jediný, kdo ho může zachránit je právě cikánská léčitelka Mina…

Odhalena láskou mi připomněla, jak moc jsem kdysi tento typ literatury milovala a, že už jsem dost v pořádku na to, abych se z ní mohla znovu začít těšit.

 

Knížka mě zaujala na během prvních pár stránek a už jsem jí nedala z ruky dokud jsem jí nedočetla. Děj byl svižný, neloudal se, měl dobrý spád a byl zajímavý. Dialogy jsou vtipné a celkově knihu hodnotím v jejím žánru jako povedenou.

 

Celkové hodnocení 65%

 

Za poskytnutí knihy k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.