Tipy

Recenze: Mamma Mia! Here We Go Again

Před deseti lety ovládl kina letní hit Mamma Mia! Bezstarostná letní komedie zlepšila náladu milionům lidí po celém světě. A teď dorazilo do letních kin pokračování s názvem  Mamma Mia! Here We Go Again. Dokáže udržet krok se svým  předchůdcem?

 

Mamma Mia! Here We Go Again na vlně nostalgie

 

Do kin obecně moc nechodím. Filmy sice miluju, ale raději si počkám a vychutnám si je zdarma v klidu domova. Do kin vyrážím, až když už o něco skutečně jde. A druhý díl Mamma Mia, to už něco je! Když jsem před pár měsíci náhodou narazila na trailer Mamma Mia! Here We Go Again, nemohla jsem se tomu uvěřit. Strašně jsem se těšila a do kina jsem vyrazila mezi prvními. A recenze Mamma Mia! Here We Go Again je tady!

Deset let uběhlo nejen v realitě, ale i ve filmu. Sophie se vrací na Kalokairi otevřít hotel, tak jak o tom vždy snila Donna. Prožívá menší manželskou krizi a zjistí, že je těhotná. Konečně tak v celém dosahu pochopí, co pětadvaceti lety prožívala její matka. To se ostatně snaží film přiblížit i divákům, ale neustále flashbacky způsobí, že ani jeden příběh, současnost a minulost, není ucelený.

Dost zamrzí i skutečnost, že mnohá tvrzení, která zazněla v prvním dílu ve druhém nefungují. V prvním díle byla Donnina matka označena za bigotní katoličku, ve druhém díle přiletí zářivá Cher apod. To jsou ale všechna negativa, která filmu můžu vytknout.

 

 

Skvělý výběr herců

Gratuluji tvůrcům, ke skvělému obsazení mladé Donny. Herečku Lily James, sleduji už od Popelky a něco na ní je. Ona dokáže skutečně předávat divákům radost, protože vypadá, že se opravdově raduje ze života . Navíc, za její zadek bych vraždila.
Mladé verze dalších hrdinů vnímám smíšeně. Tanya a Rosie se povedly na jedničku, ale pánové mne teda moc nenadchli. I když připouštím, že mladý Bill, je okouzlující a i přesto, jak moc ošklivý mi přijde, bych mu jen těžko odolávala. Na druhou stranu k Harryu můžu říct jen: “Chachááá!”

Ve srovnání s prvním dílem Mamma Mia! Here We Go Again pokulhává. Jednička byla bezstarostná letní romantika, ale dvojka se odehrává na vlně nostalgie a čerstvých ran, ať už v realitě nebo ve flashbacích nám tvůrci ukazují, že život není peříčko a je na každém, jak se popasuje s tím, co mu bylo osude naloženo. Osobně vnímám Donnin život jako inspirující a považuji ji za hlavní hrdinku obou filmů, protože o jejím životě to prostě je.

 

 

Jestli zvažujete zajít na Mamma Mia! Here We Go Again do kina, běžte! Ale jen tehdy pokud jste viděli jedničku a máte k ní vztah. Jinak dvojku nikdy plně neprožijete a nevychutnáte si celý Donnin příběh až do dna.

65%

Máte rádi filmovou hudbu? Našla jsem Deset nejkrásnějších filmových soundtracků.

3 komentáře

  • Klára

    Byla jsem dneska. Podle mě se kluci moc nepovedli… Harry a jeho epizodka s Donou mě rozesmála. Jsem panic, tak na to hupnem… 😀 Jakože co? 😀 Billa chápu, ten jediný mi přišel ucházející a taky s ním strávila více času. Ale tak nějak jsem čekala, že byla poblázněná do všech pořádně, když je v jedničce tak s dojetím vítala. Navíc v jedničce Harry byl jak nějaký emo metalista? 😀 Neumím určit hudební žánr a ve dvojce mi přijde jako takový slušnáček… Se alespoň trochu mohli řídit tím, jak je vykreslili v té jedničce no. Cher mi tam moc neseděla, hlavně její vzhled. A bylo to takové slabší no.. co se příběhu týče i písní, kde byly už i ty méně známější. A české titulky? Buď mě učili špatně angličtinu, ale tam zpívají úplně něco jiného.. 😀 😀

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.