Osobně o sobě

Recenze: Hříšnice

První díl nové série knih od Suzanne Enoch sympaticky nazvaný Hříšnice, stojí za hřích.

Suzanne Enoch nepatří mezi moje literární oblíbenkyně, ale jsem přeborník v dávání druhých šancí a tak čas od času nepohrdnu knihou z per autorek, které mě při předchozích setkáních příliš neuchvátily. Suzanne Enoch je jedna z nich.

Její knihy mi obvykle připadají rozvleklé, plné příliš poklidného děje a situací, které se často opakují. Navíc autorce vyčítám i absenci sexu, který podle mého názoru, k červené knihovně neodmyslitelně patří. V knize  Hříšnice mě Enoch překvapila. Je tu sex! Dokonce se autorce povedlo jej i pěkně podat, což mě po vulgaritě Raine Miller z minulé recenze Napravený prostopášník skutečně potěšilo.

Přečtěte si recenzi na Napraveného prostopášníka

Jinak se autorka, ale drží svého zaběhlého stylu. Ačkoliv kniha začíná poměrně zajímavě: chudá a krásná čerstvá vdova Diane, má v patách smečku věřitelů, kteří chtějí splatit dluhy, které nadělal její zesnulý manžel. Jak si s tím bezbranná vdova poradí?

Diane, hraběnka z Cameronu zůstala po smrti manžela opuštěná, bez prostředků a v cizí zemi. Když tahle kráska s havraními vlasy málem propadne beznaději, potkává Olivera Warrena, markýze z Haybury. Flirtující a nebezpečně přitažlivý Oliver je pro Dianu vším, čím pro ni manžel nebyl. Jejím přáním je alespoň na chvíli okusit pravou vášeň a užít si život. Utajený románek s Oliverem v ní probudí smyslnost a touhu… ale když ji milenec opustí, jediné, co Diane cítí, je nenávist a touha po pomstě!čin návrat do Londýna vyvolá ve společnosti rozruch. Najde si nového bohatého manžela, aby ji zabezpečil? Nebo bude truchlit a utápět se v žalu? Její rozhodnutí všechny překvapí – Diane totiž plánuje, že v rodinném sídle založí exkluzivní klub pro pány. Nikdo však není proměnou hraběnky šokován víc než Oliver.Přestože hrozí, že Diane prozradí jeho tajemství, Oliver se rozhodne jí pomoci. Notorický hráč a sukničkář markýz z Haybury vloží své jmění do riskantního podniku, aniž by si uvědomoval, že ve hře je mnohem víc… Tentokrát je totiž v ohrožení jeho srdce!

 

Jenže problém je v tom, že v knihách Suzanne Enoch se postavy nechovají tak, jak odpovídá jejím charakterům. Skleníková květinka Diane, vždy poslušná rodičů se jen tak z ničeho nic vyspí s pěkným chlápkem, který to na ní zkusí? Ale no tak!

Kniha pak zajímavě pokračuje, když se životem zocelená Diane vrací do Londýna a z té naivní vřelé hlupačky v ní nic nezůstalo.

Haybury se z ní může zbláznit, ale ona s ním nechce nic mít a naopak si ho pořádně podá, aby ukázala, kdo je tady šéf.

To se mi hodně líbilo a bylo fajn, že autorka dokázala ty dva, tak dlouho držet od sebe. To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč má kniha 392 stran. Ale musím přiznat, že od určité chvíle už to bylo zdlouhavé.

Haybury ano nebo ne?
Nenávidí ho, miluje ho?

Sice to není kniha, z které by mi bušilo srdce, ale byla by fajn, kdyby nebylo té chyby.

Celou dobu jsem čekala, kdy se dozvím, jak se Diane z naivní hlupačky stala drsňačkou. Co ty dva roky dělala, jak přežila, co ji tak změnilo? Jenže tuto otázku autorka nechala nezodpovězenou. Je to pro mě nepříjemné opominutí, protože přitom, jak často Diane zmiňuje, jak trpěla a jak se změnila, byla jedna z největších otázek, které mě při čtení pronásledovaly bylo právě:“Co přesně se jí stalo, když odešel? Jak žila, jak se vrátila, jak vymyslela plán? Jenže všechny tyto otázky zůstaly bez odpovědi, což snižuje mé hodnocení.

„A co peníze, které váš zesnulý manžel téměř každému dlužil?“
 „Už jsem je buď splatila, nebo podepsala úmluvu, že tak učiním.“
 „A jak? Pokud si dobře vzpomínám, zůstala jste ve Vídni bez přostředků.“

Všichni víme, že hlavní hrdina a hrdinka nakonec skončí spolu, důležitá je ta omáčka okolo a Suzanne Enoch z ní vynechala několik hlavních přísad. Na druhou stranu si v Hřišnici vede o něco lépe, než v dalším dílu série Zkrocení rebela.

55%

Přečtěte si recenzi na druhý díl série: Zkrocení rebela

 

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství Baronet

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.