Tipy

Recenze: Chladnokrevný ničema

“Já ti povím, co je třeba udělat: nejdřív vypakuju vdovu po Theovi a jeho sestry, nejsou mi k ničemu.”

První slova, která Kathleen od nového hraběte Treneara slyšela ji přesvědčila o tom, že je chladnokrevný ničema.

V novém příběhu Lisy Kleypas, který nese název Chladnokrevný ničema, se střetávají Devon, novopečený hrabě Trenear a vdova po bývalém hraběti Kathleen Trenerová, která byla jeho manželkou jen pouhých pár dní.

Z jejich prvního setkání je jasné, že přátelé rozhodně nebudou.

Vždyť Devon chce Kathleen a sestry zemřelého hraběte nelítostně připravit o střechu nad hlavou. Je to prostě chladnokrevný ničema bez skrupulí! Ani Devon z Kathleen zrovna neskáče nadšením a její odpor k jeho osobě ho rozčiluje. O dědictví se neprosil, představuje pro něj nevítaný problém, kterého se chce co nejrychleji zbavit a žít si v klidu dál jako doposud.

Přečtěte si recenzi na druhý díl série: Svatba s Wintebornem

Jejich střety se množí, ale první významné vítězství si připíše na účet Kathleen, vždyť se jí ho  podaří, aby změnil svůj postoj a zachránil panství. Ale ani Devon se nemíní vzdát a Kathleen brzy obdrží neslušný balíček.
Jak se postupně začínají více poznávat začnou si uvědomovat, že toho druhého možná na první pohled špatně odhadli.

 

Lisu Kleypas mám jako autorku moc ráda, protože dokáže ve svých knihách perfektně balancovat mezi slaboduchou romantikou s popisy sexu a poutavým příběhem. Výsledkem sice není dílo hodné ceny Magnesia Litera, ale jedná se o moc příjemné čtení, při kterém se nebudete nudit ani vteřinu a postavy si zamilujete.

 

I já si všechny postavy rodu Ravenelů oblíbila a moc ráda jsem si přečetla i druhý díl, příběh nejstarší ze sester, o které se Kathleen stará, Helen. Jak se mi líbil její příběh si můžete přečíst TADY.

Přečtěte si recenzi na třetí díl série: Ďábel na jaře

Kniha Chladnokrevný ničema se mi moc líbila. Četla jsem jí už několikrát a ještě několikrát si ji přečtu, protože styl Lisy Kleypas je pro mě perfektní.

 

2. díl Svatba s Winterbornem

70%

 

Za poskytnutí knihy k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.

 

 

4 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.