Audiokniha Sherlock Holmes
Tipy

Recenze Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes (audiokniha)

Kousky lupičského vtipálka Arsèna Lupina dosáhnout takových rozměrů, že zoufalému policejnímu inspektorovi nezbývá než povolat do Paříže Sherlocka Holmese a Dr. Watsona. Doufám, že s pomocí nejvěhlasnějšího anglického detektiva se konečně podaří zatnout Lupinovi tipec. Ale vypadá to, že tentokrát to Sherlock tak snadné mít nebude…

Arsèn Lupina je lupič gentleman, vtipálek, svůdník a především noční můra pařížské policie. Jeho poslední kousky otřásají celou Paříží. Z uzavřené místnosti se mu podaří ukrást vzácný modrý diamant, který patřil baronce z Crozonu. A to prosím přímo během aukce, nad kterou drží ten nejpřísnější dozor policie, všechny dveře uzavřené, východy přísně hlídané, všude policisté, který nesmí modrý diamant pustit z očí. Přesto to Lupin zase dokáže a udělá z policejního inspektora blázna. A kdyby jen jednou… Humor a uličnické kousky jsou pro Lupina typické, a zatímco prostí občané je milují, tak policejní inspektor by jen stěží našel někoho, koho nenávidí víc než Arsèn Lupina.

Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes

Po posledním zpackaném pokusu dostat Lupina za mříže už dojde vrchnímu komisaři trpělivost a povolá do Anglie Sherlocka Holmese i s doktorem Watsonem. Arsèn je nadšený, konečně pořádný soupeř! Sherlock ze začátku přistupuje k případu se svým obvyklým klidem a rozvahou, ale i jemu se dokáže Arsèn dostat pod kůži a brzy je jasné, že tentokrát padla kosa na kámen. Zvítězí francouzský dareba nebo zkušený detektiv?

Nudit se nebudete!

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších audioknih. Moje nadšení pramení z příběhu i zpracování. Příběh podle mě, nemá chybu. Svižně plyne bez zbytečných nudných míst. Je vtipný, zábavný a není v něm nouze o překvapení. Název audioknihy Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes je naprosto pravdivý. Arsèn i Sherlock jsou si rovni a opravdu se do poslední chvíle nedá s jistotou říct, který z nich nakonec zvítězí. Navíc kousky, kterými Lupin ztrpčuje život policejnímu komisaři jsou k popukání. Já osobně jsem vždycky byla spíš na vtipné záporáky než na “nudné klaďase” takže jsem Lupinovi celou dobu držela palce a zlomyslně si užívala všechno, co policii provedl.

Druhým pozitivem, které rozhodně nemůžu přejít je zpracování. Audioknihu totiž namluvili Ivan Trojan a Viktor Preiss a nemá to chybu. Za mě je Ivan Trojan bůh. Kdo viděl Anděla Páně, Šťastného smolaře apod. ví, jak skvěle dokáže vtipné postavy namluvit. Arsena vystihl naprosto perfektně a dodal mu přesně ten šmrcn, kterým tento Lupič gentleman bohatě oplýval.

Arsène nemá chybu

Co se týká negativ, tak já jsem žádná nenašla. Normálně bych vytkla, alespoň mizerný design “obálky” audioknihy, ale v tomto případě se povedla i ta. Mrzí mě jediná věc. Bohužel se mi nepodařilo najít další Sherlockovy příběhy namluvené stejnými interprety, což je podle mě věčná škoda, protože toto zpracování opravdu nemělo chybu. A není to jen můj dojem. Věděli jste, že Ivan Trojan získal první místo v anketě Neviditelný herec? Sice to nebylo v této audioknize, ale za roli Švece ve hře Plukovník Švec, ale i tak to jasně dokazuje jeho hlasové kvality.

 

Napište mi do komentářů, jak audiokniha Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes padla do ucha vám, případně napište název audioknihy, které bych se měla podívat na zoubek příště. 🙂

 

Pssss… Audioknihu si můžete pořídit na Audiolibrix! 😉


Inspirace na další poslech:

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.