Tipy

Recenze: Angličtina – slovíčka pro mírně pokročilé B1 (audiokniha)

Anglicky snadno a rychle? To moc nefunguje. Ale podvědomě, přirozeně a bez nekonečného biflování? To rozhodně JO! A já vám povím, jak na to!

Je to tady! Léto, prázdniny… dovolená! Nikdo nechce sedět doma na zadku. Člověk potřebuje poznávat svět, nové lidi, kultury, sbírat zážitky, aby měl jednou na co vzpomínat.

Jenže vyjet do světa a cítit se tam komfortně, zapadnout a užít si to, není jen tak. Je jedna věc, bez které to nepůjde – cizíjazyk.

 

Bez angličtiny se nehneš!

Jasně, máme chytré překladače, trička vybavená základními obrázky, na které stačí jen ukázat a všichni pochopí, ale nic z toho se nevyrovná možnosti si jen tak sednou a pokecat s náhodným kolemjdoucím. Nikdy nevíte, kdy potkáte nové přátele a bylo by škoda si to nechat utéct jen proto, že jste na cizí jazyky tvrdí.

Mám pro vás dvě dobré zprávy:

  1. Na jazyky jsme tvrdí skoro všichni. Znám nespočet lidí, kteří to o sobě prohlašují, ale za celý život jsem myslím nepotkala člověka, který by řekl, že má na cizí jazyky nadání. Pokud máte malé angličtinové sebevědomí, utěšujte se mnou. Jsem král jazykových ignorantů, věčný začátečník a ve společnosti jiných lidí anglicky zásadně nemluvím.
    .
  2. Zlepšit si angličtinu není tak těžké, jak by se mohlo zdát a co víc, není už kvůli tomu nutné válet se měsíce na dokonce roky v knihách a biflovat se nazpaměť nekonečné seznamy slovíček, frází a nepochopitelných gramatických pravidel.

 

Jak se naučit anglicky přirozeně?

Řešením jsou audioknihy! Já jsem konkrétně vyzkoušela Angličtina – slovíčka pro mírně pokročilé B1 a byla jsem hodně mile překvapená.

Hned na začátku mě příjemně naladilo, že interpretům rozumím. Mladší generaci to možná přijde jako samozřejmost, ale pokud si ještě pamatujete své angličtinové začátky, kdy vám ušišlaná angličtinářka pouštěla poslechy z kazet narvaných do magiče z roku raz dva, kde pro neskutečný, vše přehlušující šum nebylo rozumět ani slovu, jistě to oceníte.

 

Audiokniha má celkem 14,5 hodiny, což vás zabaví na pár dní. Je členěna do 20 bloků a každý blok má ještě 6 lekcí.

 

V kurzu si procvičíte více než 2100 slovíček a vět. Aby byl efekt výuky maximální, stáhněte si skripta, která jsou už v ceně audioknihy. Najdete tam i několik testů včetně řešení, takže si můžete ověřit, jak vaše znalosti postupují.

 

Verdikt:

Angličtina – slovíčka pro mírně pokročilé B1  je povedená audiokniha, která pomůže zlepšit angličtinu i těm největším dřevům. Systematicky si procvičíte slovíčka, fráze i gramatiku. Díky dostatečnému počtu cvičení si každou informaci zafixujete a už se vám z hlavy nevykouří. Hodně příjemné je, že se v mluvení střídá mužský a ženský hlas a také čeština a angličtina, takže audiokniha nepůsobí příliš monotónně.
Audioknihu doporučuji k poslechu nejen na běžné procvičení, ale zejména na základní osvěžení jazyka před cestou. V zahraničí budete rádi za každou minutu, kterou jste s audioknihou strávili. Jako já v Norsku. Sice jsem všem tvrdila, že anglicky neumím, ale zjistila jsem, že rozumím dobře, a když je potřeba zvládnu i mluvit.
A to je hodně dobrý pocit!

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.