briannag.blog.cz

RC Recenze: Zlomená srdce

Jak se léčí zlomená srdce?
Kniha: Zlomená srdce
Autor: Emma Garcia
Díl:
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 392
Žánr: romantika
Doporučený věk: od 15 let

Dostat kopačky po třetí od stejného chlápka? Hrůza! Vivien se to ale přihodilo. Projde všemi třemi základními stádii smutku: odmítnutí, alkoholu i příšerného účesu, a začne hledat útěchu na Googlu. Když zjistí, kolik příběhů zklamaných lásek světová síť obsahuje, založí si vlastní stránku pro ty, kdo mají zlomená srdce. Sama se rozhodne bojovat a získat Roba zpátky. Jenže se jí věci poněkud vymknou z ruky a sklidí příšernou ostudu. Spolu se čtenáři si položí otázku: Jakou nejbláznivější věc byste udělali pro lásku? Vivien si nakonec uvědomí, že nejlepšího muže má přímo před nosem – jen ho celou dobu odmítala vidět. Nešťastná láska ještě nikdy nebyla tak zábavná!

 

Autorka Emma Garcia: Získala titul magistra v oboru tvůrčího psaní na Univerzitě v Roehamptonu. Vyzkoušela mnoho různých povolání, mimo jiné pracovala jako pokojská, servírka, projektantka, ilustrátorka atd. Napsala tři knihy pro děti. Ráda cestuje a delší dobu pobyla v Asii. V současné době žije se svým manželem a jejich třemi dětmi v Yorkshiru.
Hodnocení obálky:Obálka se mi líbí. Poslední dobou si potrpím na modré obálky a tahle nejen, že je modrá, ale dokonce vychází i z obsahu knihy. Co víc si přát? Snad možná nějaké drobné oživení, protože je 3 odstíny modré, bílá a červená mi přijde trochu mdlé. Ale obálka to není špatná a získává 3/5.
Obsah: Jak už to v životě bývá, plány málo kdy vyjdou. Vivien miluje svého přítele a plánují společně svatbu už třetí, protože svatby číslo jedna a číslo dvě se nakonec nekonaly, páč ženich dostal strach. Ale když sejde i ze svatby třetí, rupnou pro změnu nervy zamilované Viv. Odstěhuje se a čeká, že až jejímu milému Robovi dojde, o co přišel, přileze zpátky s prosíkem. Dala mu tak měsíc než mu vše dojde. Jenže čas plyne a Rob nikde A tak milá Viv zjistí, že Rob nejenže nehodlá přilézt zpátky, ale že leze po své nové přítelkyni Sam. A tak se zdrcená Vivien musí vyrovnat s rozchodem a zlomeným srdcem. Ale znáte to, jedny dveře se zavřou, druhé se otevřou. A tak i Viv dostane možná šanci na šťastný život až do smrti, ale jestli ji dokáže využít je už věc jiná…
Hodnocení: Knížka se mi líbila. Mám prostě podobné knížky ráda, a i když normálně dávám přednost románům historickým, tak když mám číst něco ze současnosti je to právě tento druh knih. Kdy hrdinka je nešťastná, ale snaží se s tím poprat. Musí si vyřešit svůj život a naučit se nejdřív žít jako samostatná jednotka a až pak, třeba jednou najít lásku…
Jinak, co se týká názvu knihy, nemůžu si pomoci ale od jisté doby, mě hrozně rozesmívá termín “zlomené srdce”. Obvykle když mám použít větu, kam by tato fráze sedla, tak se zatvářím filozoficky a prohlásím něco ve stylu: “Řekla bych, že mám zlomené srdce, ale vzhledem ke skutečnosti, že srdce je sval a nedá se zlomit… co, teda mám? Natržené srdce? Obvykle si k tomu přidám ještě pár úvahy typu. Kdybych teď měla psát sms o svém stavu, co bych napsala? Srdce mi ruplo, jako guma u spoďárů?… pak následuje krátké zamyšlení, kdy se zamyslím nad svým duševním zdravím a pak se pokrčením ramen vyrovnám se skutečnosti, že lepší už to nebude… a hned je mi líp. (Ono to teď asi moc nevyzní, ale většinou mě tahle úvaha celkem rozveselí…)
Závěr: Knížku doporučuji všem, kdo se rádi zasmějí. Tento typ hrdinek, které jdou z trapasu do trapasu a mezi kolotočem směšných situací se snaží dát si do přádku život, mám nejraději. A možná by třeba pomohla i těm, kteří mají zlomené (natržené/utržené/ zadupané do země) srdce. I když se jedná o fikci, tak by jim kniha mohla pomoci pochopit, že v tom vážně nejsou sami a že se to dá vážně přežít. (Píše někdo, osoba, co včera brečela u knihy P.S. Miluji tě a šla spát s přesvědčením, že kdyby přišla o někoho, kdo by pro ni byl tím, kým byl Gerry pro Holly, prostě by umřela, protože dál by bez něj žít nemohla.) Ale pozor, vážené majitelky poškozených srdcí (nebudeme se teď hádat, jestli zlomených nebo natržených), které jste se právě rozběhly pro nože na žíly. Já mluvila o skutečné a pravé lásce, kdy dvojice má za sebou roky bez vážných vztahových potíží (žádné rozchody, nevěry apod.) a kdy členové dvojice pro sebe znamenají všechno, jsou nejlepší přátelé, dokážou se navzájem rozesmát, podržet se, stoprocentně si věří a samozřejmě se milují) a teď můžete milé dámy nože klidně položit, protože s obrovskou pravděpodobností jste takový vztah neměly. Buďme upřímné, taková láska je nemírně vzácná a ať si kdo chce, tvrdí co chce, tak v životě ji zažije jen málo kdo. Takže Váš partner nebo partnerka jsou nahraditelní…
A teď protože to možná znělo trošku zahořkle trocha vysvětlení na závěr. Moje zlomené srdce se netýkalo člověka, ale chalupy. A co se týká pravé lásky, tak ne, já na ní asi vážně nevěřím. Jednak proto, že jsem ji sama nezažila (to vzhledem k tomu, že je mi méně než 25 let není tak překvapivé), co ale překvapivé je, vážení a vážené, já ji ani neviděla. Nikde! Takže i když připouštím, že něco takového snad možná existuje, je to velice, velice, velice vzácné. Jak já to vnímám, tak většinou lidi spojuje majetek, sex, samota, hloupost, nuda, společné zájmy, přátelství a další. No, a když se těchto faktorů sejde víc, tak se lidé většinou vezmou. Ale to jakou taková manželství mají šanci, vidíme ve statistice rozvodů… 48% manželství se rozvede.
70 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.
Zdroj anotace : nakladatelství Baronet.
Srpen 2013

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.