briannag.blog.cz

RC Recenze: Zázraky se dějí

Zajímavé a inspirující příběhy z praxe uznávaného regresního terapeuta
Kniha: Zázraky se dějí
Autor: Brian L. Weiss
Díl:
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 416
Žánr: populárně naučná
Doporučený věk: bez omezení

 

K napsání své poslední převratné a inspirující knihy se známý psychiatr a hypnoterapeut Brian L. Weiss spojil se svou dcerou Amy, která už před časem vykročila v otcových šlépějích. Společně dali dohromady úctyhodné množství svědectví spolupracovníků, klientů i účastníků seminářů, kteří se jim svěřili se svými příběhy. A to, co ze všech vyprávění vyplývá, vine se jimi jako zlatá nit v tapiserii života, je sice na první pohled neuvěřitelné, ale přesto pravdivé.
Pobyt na Zemi je škola. Mnoho životů, které tu strávíme, představuje pak mnoho jejích ročníků, jimiž postupujeme tak dlouho, dokud nesložíme závěrečné zkoušky a nedostaneme se do svého pravého domova, vyšších duchovních sfér. A hlavními předměty, které se na téhle škole vyučují, se jmenují nenásilí, láska a soucit.
Láska je totiž věčná. Provází nás všemi životy, obklopuje nás, chrání a prostupuje. Nikdy neumírá. Právě tak jako neumíráme my sami. Pomíjivá jsou pouze těla. Naše duše, to, čím skutečně jsme, přetrvá navždy.
Zážitky a zkušenosti všech, kteří se o ně podělili, to dokazují. Regrese, návraty do minulých životů, skutečně mají tu moc přinášet uzdravení mysli i těla a nasměrovat nás na cestu duchovního vývoje. Přesvědčíme se, že ti, kteří už odešli z tohoto světa, na nás tam ve světle čekají a bdí nad námi a ty největší zázraky se mohou stát právě nám.

 

Autor – Brian L. Weiss: Britský vědec. Vystudoval Kolumbijskou univerzitu a posléze pracoval jako primář psychiatrického oddělení fakultní nemocnice Mount Sinai v Miami. Své četné práce na téma minulých životů začal psát poté, co se jedna z jeho pacientek při hypnóze vrátila až za své dětství do svých minulých životů. Šokovaný Weiss stál tváří v tvář revolučnímu objevu – existence minulých životů. Weiss vsadil svou kariéru a své poznatky publikoval. Veřejnost je přijala a dnes pořádá semináře po celém světě, má nadále svou praxi a píše další knihy.
Hodnocení obálky: Obálka mě zaujala svou modrou barvou, kombinují se tu její různé odstíny od chrpově modré po barvu mořské vody. Bílý nadpis je dobře vidět a oranžové prvky, které se místy objevují, obálku pěkně zdobí a oživují její modrost. Obálka se mi líbí a uděluji jí 4/5.
Obsah: V této knize zveřejnili dr. Weiss a jeho dcera Amy E. Weissová, příběhy lidí, kterým regresní terapie a návrat do minulých životů změnily jejich současný život.
Hodnocení: Celá knížka mi přišla neskutečně zajímavá, protože dneska už pro reinkarnaci skutečně existují vědecké důkazy, takže zážitky které lidé v knížce popisují, není, že by si je někdo vymyslel (i když teoreticky se to státá může), ale jsou to jejich skutečné prožitky.
“Díky neúnavnému úsilí vědců můžeme oprávněně prohlásit, že reinkarnaci lze přijmout na bázi klinických dat, nikoli v ni pouze věřit.”

+

  • Krásné a citlivé příběhy lidí, kteří zažili něco unikátního, co je změnilo a posunulo v životě dál

  • Příběhy se v dílech dr. Weisse opakují
Závěr: Knížka je jako všechny knihy dr. Weisse velice zajímavá a poučná. Ale podle mého názoru by si měl dávat pozor na věci a zejména na příběhy, které se mu v knihách opakují. Je možné a snad i pravděpodobné, že to myslí dobře a pamatuje na své čtenáře, kteří třeba knihu, kde se příběh vyskytl poprvé, nečetli. Ale aby svým čtenářům, kteří jeho knihy znají. zabránil myslet si, že se jedná o snahu vydělat si více peněz, měl by upozornit, v kterých svých knihách už příběh zveřejnil a samozřejmě by se takové situace měly objevovat co nejméně. Každopádně kniha se mi velmi líbila a těším se na další.
90 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.
Zdroj  anotace: nakladatelství Metafora.
Srpen 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.