briannag.blog.cz

RC Recenze: Vzpomínky stínů

Nejhorší stíny jsou ty zapomnětlivé…
Kniha: Vzpomínky stínů
Autor: Kalayna Price
Díl: 3
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 384
Žánr: romantika, fantasy
Doporučený věk: 15+

Coby stínová čarodějka řeší Alex případy vražd povoláváním mrtvých – schopností, za niž platí vysokou cenu, a po několika posledních případech je cena nezměrná. Její magie není ovšem to jediné, co jí činí ze života jeden velký zmatek. Ačkoliv se vždy přátelila s Deathem, Smrtí samotnou, jejich vztah se stal nedávno mnohem osobnějším a intimnějším. Jejímu bývalému parťákovi, agentu Falinu Andrewsovi vládne a přikazuje Zimní královna. A její nejlepší přítelkyně strávila příliš času ve Faerii a nyní čelí důsledkům.
Osobní život musí jít stranou, když v Nekrosu dojde k záhadné sebevraždě a Alex je najata, aby případ vyšetřila. Stín, který povolá, si ale na dny před brutálním koncem svého života nepamatuje, proto je případ ze zřejmé a veřejně spáchané sebevraždy překlasifikován na vraždu. Jaký druh magie ale dokáže ovládnout lidskou mysl? A proč si stín nepamatuje na svou vlastní smrt?
Autorka – Kalayna Price: Narodila se roku 1982 v Jižní Karolíně a vystudovala obor studiové tvorby a malby. Už od raného dětství byla snílkem. Dnes se věnuje četbě tanci hula-hoop, malování a focení. Její tvorba je převážně rázu fantasy, ale objevuje se zde i romantika a napětí. Její knihy byly přeloženy do mnoha světových jazyků.
Hodnocení obálky:Obálka se mi líbí. Vyhovuje mi, že na obálce je stejná osoba jako v předchozích dílech a že odpovídá popisu hlavní hrdinky. Jsem spokojená i s šedými pozadími, které skvěle korespondují se slovem stíny v názvu. Jediné co mě mrzí je, že Alexino oblečení tmavě modrý top a tmavé kalhoty zanikají s pozadím. Takže uděluji 2/5.
Obsah:Stínová čarodějka, poloviční fae a splétačka rovin v jednom Alex Craftová se opět ocitla až po uši v problémech. Poté co se vrátila z Faerie její nejlepší přítelkyně Rianna, rozhodly se společně otevřít kancelář Mluvčí za mrtvé. Jenže s prvním případem přichází i problémy. V celém Nekrosu začínají umírat lidé. Policie jejich smrt označí za sebevraždy, ale Alex zjistí, že jsou to maskované vraždy a souvisí se záhrobím. Snaží se odhalit pachatele, ale tím ho na sebe upozorní a on ji nenávidí…
Hodnocení:Knížce trvalo poměrně dlouho, než mě zaujala, protože mi chyběli Falin a zejména Death a bez nich to nemělo ten “správný spád”. V poslední třetině knihy, když se konečně do děje zamíchal Death se čtení rozjelo. Konečně se objevila romantika a ve vypjatých situacích už nešlo o peníze či prestiž, ale o lásku. Kniha pak končí strhujícím fanálem a já se velice těším na další díl.

+

  • Death

  • Nepříliš poutavý začátek knihy.
Závěr: Knížka se mi docela líbila. Sice mě mrzí, že tentokrát byl zamilovanému trojúhelníku věnován tak malý prostor, ale o to více se těším na další díl, protože jednou se to vyřešit musí…
65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.
Zdroj anotace: nakladatelství Baronet.
Prosinec 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.