briannag.blog.cz

RC Recenze: Věř mi

Jak playboy Felix k nevěstě přišel…
Kniha: Věř mi
Autor: Jessica Inclán
Díl: 3
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 234
Žánr: fantasy, romantika
Doporučený věk: 15+

Sariel, Rufus a Felix, tři bratři nadaní magickou mocí, nad nimiž dokáže zvítězit jen nejmocnější kouzlo na světě – láska.
Pohledný svůdce Felix je sice čaroděj, ale byl by raději, kdyby si mohl dál užívat ve svém přímořském ráji. Ani trochu se mu nechce odjet do Paříže, kde má z rozhodnutí magické Rady hrát obyčejného člověka, aby odhalili úskoky nepřítele. A to navíc ve dvojici s překrásnou Sayblee, která mu už celé roky úspěšně odolává. Jenže zlo, hrozící zničit svět čarodějů i lidí opět povstává, a boj se zdá příliš těžký…
Zvlášť když se temný zloduch Quain pokusí udělat ze Sayblee svou loutku a nástroj zkázy. Zbývá jediná naděje, jediná síla, která může vše zachránit…
Autorka – Jessica Inclán: Autorka se narodila roku 1962 a nyní žije s manželem v Kanadě. Napsala více než dvanáct románů. V současné době vyučuje mytologii a kreativní psaní na univerzitě. Její povídky a básně se objevují i v různých časopisech.
Hodnocení obálky:Na růžovém pozadí je tvář Sayblee. Dělá to na mne dobrý dojem, který ještě potvrzují plastická zlatá písmena názvu knihy. Tahle obálka patří mezi ty povedené, a proto ode mne získává 5/5.
Obsah:Příběh třetího z bratrů Valasayů Felixe. Připravuje se finální střetnutí se zlým čarodějem Quainem a je důležité zaujmout strategické pozice. Na jednu z nich je vyslán i Felix se Sayblee, jedinou dívkou, která mu kdy dokázala odolat. Přítomnost toho druhého ale není jediná těžkost, kterou musí snášet. Po dobu trvání mise a to může být i dost dlouho musí žít jako naprostí Moyeni (obyčejní lidé). Oba se musí začlenit do společnosti, chodit do předem určeného zaměstnání…. Nemají to lehké. Přesto si k sobě pomalu nacházejí cestu a snaží se odhalit Quainovi lidi. Už to vypadá, že někoho našli, když se zase něco zvrtne… A začíná jít o život. Quainovi se podaří unést Sayblee. Mají ještě Croyanti nějakou naději, nebo se stanou Quainovi otroky?
Hodnocení:Tento díl bych označila za nejpovedenější z celé série. Celý díl je napínavý od začátku do konce. Ze začátku nás zaujme, jak se Sayblee snaží Felixovi odolávat, v prostředku nás od knihy nenechají odejít přípravy na boj a v závěrečném finále už se prostě nedá přestat číst (pokud by to vůbec někdo chtěl zkusit).

+

  • Závěr
  • To že Syblee se alespoň snaží odolávat

  • Nelibí se mi, že všichni tři bratři Valasayové, vypadají v podstatě stejně, to za prvé a za druhé ty jejich popás dlouhé černé vlasy. Po pás? To už je vážně trochu moc.
Závěr: Celá série mi přijde celkem průměrná a není to žádný převratný zázrak. Nicméně jsem ráda, že jsem si ji přečetla, byl to příjemně strávený čas a bylo mi ctí seznámit se se společenstvím Croyantů.
70 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.
Zdroj anotace: nakladatelství Metafora.
Říjen 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.