briannag.blog.cz

RC Recenze: Upíří deníky – Zajetí

Stefan je ve vězení, komu to ale vadí?
Kniha: Upíří deníky – Zajetí
Autor: L. J. Smith
Díl: 7
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 312
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

Stefan byl zajat a uvězněn démonickými duchy, kteří ve Fell’s Church rozpoutali pravé peklo. Elena se vydává do Temné dimenze na pouť plnou nebezpečí, aby ho zachránila. Doprovází ji Stefanův bratr Damon, který touží po Eleně celým tělem i duší. Jediný Damon totiž zná cestu do místa, kde je Stefan držen v zajetí. Elena se nezastaví před žádnou překážkou, aby Stefana osvobodila. Ovšem s každým dalším dnem na nebezpečné cestě roste napětí utajované touhy mezi Elenou a Damonem…

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky: V tomto díle se na nás z obálky dívá Damon a Bonnie. Damona chápu, a i když trvám na tom, že tam měli dát fotku Damona ze seriálu, je to dobře, protože Damon má v tomto díle velmi podstatnou roli. Co ale nechápu, je Bonnie, protože tak se tu jen tak mihla. Spíše by tu měl být obrázek Eleny. Tudíž já osobně bych hlasovala za přehození této obálky s tou předchozí, protože tam by se Bonnie dala pochopit a Elena by se skvěle vyjímala na tomto dílu. Dávám 3/5.
Obsah: Stefan je ve vězení a Elena společně s Damonem a Mattem vyrážejí ho zachránit. Jak už ale naznačila anotace mezi Elenou a Damonem něco je… Cesta je plná potíží, protože po událostech předchozího dílu se Matt nemůže na Damona ani podívat. Navíc se ukazuje, že Šineči, Damona pořádně podvedly, co se týká toho sebrání vzpomínek a to je nejen problém ale i velká škoda, protože zrovna ty věci stály opravdu za to si pamatovat, to uvidíte sami…
Hodnocení: Tak na začátek bych si nejdříve ráda dopřála pár poznámek, které jsem kůvli spoilerům nemohla napsat do předchozího dílu. Konkrétně jsou dvě.
  1. Haháá, ta Caroline je taková káča. Nechat se zatáhnout do také šílenosti a ještě těhotná, resp. kvůli těhotenství. Teď aby se bála, že dopadne jako v knize Rosemary má děťátko….
  2. Já nechápu, jak někdo mohl pochybovat o tom, že někde hluboko uvnitř je Damon milující a citlivý… Lidi, copak neumíte číst mezi řádky?!
A teď zpátky k sedmému dílu – Zajetí, kterého se týká tato recenze: Anotace mne naprosto nadchla! Damon toužící po Eleně srdcem i duší a utajovaná touha mezi Damonem a Elenou. Wow, wow, wow. Tenhle díl slibuje opravdové vzrůšo.
Čekala jsem pořádnou dávku emocí a taky jsem se dočkala. Bylo to super, nabité a… no anotace hodně napovídá. Musím říct, že jsem u tohoto dílu myslela na seriál, protože mi ho hodně připomínal a já už jsem několikrát zmiňovala, jak strašně moc se mi libí….

+

  • Konečně máme příležitost pozorovat Elenu a Damona, když tam nekření Stefan, a věřte mi, že je na co koukat!

  • Opět se tu nevyřešila zápletka, což ale vůbec nevadí, protože i tak to stálo za to.
Závěr: Tohle je jeden z opravdu povedených dílů, jsem moc ráda, že tu konečně dostali nějaký prostor Elena s Damonem. Děj plynule odsýpá a jakmile se do knížky začtete už nemůžete přestat. Znovu opakuji, jak jsem ráda, že jsem se rozhodla pustit se do čtení Upířích deníků, je to úžasné čtení.
100 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.