briannag.blog.cz

RC Recenze: Upíří deníky – Soumrak

Síly takových rozměrů, že může ovládnout i Damona? Tak to už je vážně něco!
Kniha: Upíří deníky – Soumrak
Autor: L. J. Smith
Díl: 6
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 358
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

Temnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí – obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly.

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:Jak už je u této knižní série zvykem, na obálce jsou obličeje některých z hrdinů. Tentokrát jsou to Elena a Damon. Je to fajn, protože je to k ději knih, nicméně já nikdy nepřestanu remcat (od té doby do znám seriál), že to nejsou obličeje herců. Protože neznám nikoho víc “hot” než seriálového Damona.
Opět si dovolím osobní vsuvku. Na FB jsem “lajka” profil Iana S. herce co hraje Damona v seriálu a teď, když otevřu FB se mi občas objeví jeho fotka s nějakým komentářem. Kdykoliv se to tak stane, tak moje okolí okamžitě pozná, kolik uhodilo. Protože se začnu nemožně chichotat, velmi přiblble se tvářit a pokud už moje nadšení nedosáhlo vrcholu a bude ještě stoupat, tak se obávám, že začnu i slintat… J Tudíž držte mi palce, ať moje posedlost začne mizet J
Pozn. Dodatečně jsem si všimla, že dívčí obličej na obálce není Elena ale Katherine, což naprosto nechápu a proto dávám 3/5.
Obsah: Díl přesně navazuje na předchozí a věnuje se zápletce, která se rozehrála v Návratu. Stefan je někde pryč, Damona něco posedlo a Elena má a nemá síly. Je toho opravdu moc. Ve Starém lese sídlí temné síly, temnější než cokoliv s čím se kdy naši hrdinové setkali. Vím, že podobnou větu píšu už skoro u každých Upířích deníků, jenže je faktem, že autorka prostě pokaždé ještě přitvrdí. A také je faktem, že tentokrát to o těch zlých silách je skutečně pravda, protože, aby něco zvládlo Damona, tak to už musí být skutečně něco. V městečku se objevují dívky trpící posednutí a krutým sebepoškozováním. Málo koho asi překvapí, že v tom zase lítá Caroline Forbesová. Životy Matta, Meredith, Bonnie a ostatních jsou ve větším ohrožení než kdykoliv předtím….
Hodnocení: Wow, tak to byl teda nářez. Tenhle díl byl opět jeden z těch, které mají smysl. Konečně se zde vyřešily události z předchozího dílu. Dodatečně trochu nechápu rozdělení knih Návrat a Soumrak, protože se evidentně jedná o jednu zápletku, ale asi by to v hromadě byla příliš tlustá knížka. Hodně zajímavé mi přišly ty okamžiky, mezi tím, kdy je Damon ovládaný a tím kdy byl při smyslech. V tomhle díle se téměř nevyskytuje Stefan.

+

  • Téměř se zde neobjevuje Stefan.

  • To co si ty holky a kluci byli nuceni udělat, bylo nechutné a příliš kruté..!

Závěr: Závěrem si dáme několik krátkých nesouvislých vět:
1. Nečekala bych, že Damon dokáže vyzvracet, takový přeslazený hnus, jako byl ten dopis.
2. Damon je best.
3. Bylo by vážně super, kdyby L. J. Smith psala více “polopaticky” protože takhle se občas ztrácím.
4. Jsem moc ráda, že jsem se “dala” na čtení Upířích deníků a vřele to doporučuji každé osobě, která má ráda zajímavé a poutavé čtení.
95 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Leden 2013

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.