briannag.blog.cz

RC Recenze: Upíří deníky – Před půlnocí

Ze skříně vypadl Meredithin kostlivec a otřásl celým vesmírem.
Kniha: Upíří deníky – Před půlnocí
Autor: L. J. Smith
Díl: 9
Vydáno:
Nakladatelství: Fragment
Počet stran:
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

Meredith odhalila při záchraně Stefana nehezká tajemství ve své minulosti a Damon se kvůli své nemístné zvědavosti proměnil v člověka, což nese velmi zle. Ze zoufalství by udělal cokoliv, aby se stal opět upírem – neváhá se dokonce vrátit do pekla Temné dimenze. Fell’s Church se čím dál více začíná podobat městu duchů. Posedlost mění děti v kruté cizí tvory a situace se pomalu mění ve válku dospělých proti dětem… Kdo může, prchá…

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:Obličeje na obálce v tomto díle patří Eleně a Bonnii. Na Elenu jsem si už celkem zvykla, i když mi občas leze na nervy. Bonnie mi ale leze na nervy neustále, nicméně obě do tohoto dílu patří, takže získávají 3/5.
Obsah:Z Damona je člověk… A on pochopitelně řádí jako posedlý, nechce být člověk, opovrhuje lidmi a je ochoten udělat cokoliv, aby se buď stal opět upírem, nebo zemřel! Zdá se, že by tu bylo řešení, jenže ostatní mu stojí v cestě. Podaří se mu přes ně projít?
Tajemstvími opředená Meredith zjistila něco velmi znepokojivého o své minulosti, dokáže se s tím vyrovnat?
Hodnocení:No páni, tak tohle je opět jeden z dílů, který stál za to. Bylo to super. Svižné, nekonečně napínavé čtení, plné divokých zvratů a nečekaných překvapení. Vyprávění se v podstatě odehrává ve dvou liniích. První se odehrává v Temné dimenzi a druhá na Zemi. Mimochodem musím podotknout, že nemám ráda Bonnii. Já osobně tyhle ukňourané, bezmocné typy nesnáším, snažila jsem se ovládat, ale v tomhle díle mě fakt vytočila. Káča!

  • Z toho Damona lidství se dalo “vytřískat” podstatně více…

+

  • Damon, já ho tolik chápu…
Závěr: Další velice zajímavý díl Upířích deníků, nás posouvá o velký kus dál v příběhu. Je hodně napínavý, zejména Damonova snaha stát se opět upírem a to, jak se vyrovnává se svým lidstvím. (Bylo mi ho fakt líto, já bych řádila asi ještě víc…) A ten Meredithin příběh, tak to vážně stálo za to. Jenom je opravdu škoda, že to nebylo delší, teď musím čekat děsnou dobu, než budu číst další díly… Achjo, už se nemůžu dočkat…
100 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj  anotace: nakladatelství Fragment
Leden 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.