briannag.blog.cz

RC Recenze: Upíří deníky – Osvobození

Dokonce i život upírů je nevypočitatelný…!
Kniha: Upíří deníky – Osvobození
Autor: L. J. Smith
Díl: 8
Vydáno:
Nakladatelství: Fragment
Počet stran:
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

 

Elena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení, a jako vždy to je závod o život…

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:V tomto díle jsou na obálce Bonnie a Stefan, ani jeden z nich nepatří k mým oblíbencům a vzhledem k tomu, že i v tomto díle je Stefan upozaděn (super), bych tam spíše viděla Damona. Nicméně celkově obálka zapadá do designu celé série, takže není důvod na hodnocení cokoliv měnit 3/5.
Obsah:Stefan je ve vězení a Damon s Elenou a další přátelé se ho vydají zachránit. Cesta za Temnou bránu je obtížná a nebezpečná a všichni musí mnohé překousnout, aby vůbec měli šanci a ani, když se za Temnou bránu dostanou, nemají zdaleka vyhráno, to nejhorší je teprve čeká. Musí najít dvě poloviny klíče (pokud ovšem kitsume nelhala) a onen klíč skutečně pomůže zachránit Stefana. Všechno se zdá nemožné, existuje vůbec šance?
Hodnocení:Tohle byl bezesporu ten nejbombovější (!!!) díl, celé série. A způsobil to ten konec, po dočtení jsem zůstala nějakou chvilku sedět a zírat na zavřenou knížku. Pak se dostavil hlasitý, částečně hysterický, částečně pobavený, ale především nekonečně šokovaný smích. Tak tohle je mega bomba. Je neuvěřitelné, jak se něco takového mohlo stát, ale stalo se…

+

  • Ten konec, na ten nezapomenu, co budu živa.

  • Stefan a Elena společně mi vážně lezou na nervy…
Závěr: Díl plný napětí, ale především neuvěřitelného šoku na konci. Tuto recenzi píšu 20.12. tudíž zítra může nastat konec světa, ale i kdyby měla planeta zítra vyletět do vzduchu, budu čelit smrti s tím, že jsem se alespoň pořádně pobavila, protože tenhle závěr je ten nejlepší co jsem kdy v Upířích denících četla. Dělám to téměř na konci každého dílu a stejně to udělám znovu. Jestli jste Upíří deníky ještě nečetli, neváhejte a pusťte se do nich, protože tohle je naprosto špičkové čtení, na které se nedá zapomenout.
100 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Leden 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.