briannag.blog.cz

RC Recenze – Upíří deníky – Ohrožení

Co takhle využít situace, že neopřená ptáčátka neumí lítat a jedno zrzavé vykopnout z hnízda?
Kniha: Upíří deníky – Ohrožení
Autor: L. J. Smith
Díl: 13
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 384
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

 

Nový školní rok na univerzitě začíná pro Elenu opravdu skvěle – život se Stefanem je krásnější než kdy dřív, všechny své přátele má kolem sebe a vypadá to, že i Damon se konečně změnil. Když se však začnou z kampusu školy ztrácet studenti, rychle se šíří panika. Všichni včetně Eleny jsou ve velkém nebezpečí. Podaří se jim ochránit jeden druhého? Zlo je všudypřítomné a může zaútočit odkudkoli a na kohokoli…

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:Jedna půlka obličeje na obálce patří určitě Damonovi a druhá buď Mattovi nebo Zanderovi. Ale vzhledem k tomu, že na obálkách se obvykle objevují jen tváře hlavních hrdinů, můžeme předpokládat, že se jedná o Matta. Hodnotím 2/5.
Obsah:Naši milí mladí přátelé nastoupili na vysokou školu do nedalekého města a Stefan, aby si připadal více živý, se samozřejmě připojil. Odcestoval i Damon, který zamířil do bytu nedaleko univerzitního kampusu, aby byl přátelům tak blízko, aby jim mohl okamžitě pomoci a zároveň tak daleko, aby ze sebe nedělal šaška snahou předstírat, že je vzorný studentík. Ať už ale do blízkosti kampusu nekráčeli s jakýmikoliv úmysly, všichni svorně doufají, že teď je čeká doba klidu. A doufají a doufají, dokud se nezačnou z kampusu ztrácet lidé a nenajde se jich i pár zavražděných. Přátelé si uvědomují, že nemohou zůstat nečinně sedět a pouští se do vlastního pátrání. Mezi tím se ale do problémů dostávají i někteří z nich.
Hodnocení:Celou knížku mi neskutečným způsobem otravovala Bonnie a já urputně doufala, že tu pitomou káču už někdo konečně zabije. Žárlí na svoje kamarádky a závidí jim, že se chovají a jsou brány jako dospělé. Zatím co Bonnie se chová jako malý trucovitý, nelogický a umanutý spratek a je hrozně překvapená, že ji nikdo nebere vážně.
Hodně se mi líbilo, že tu dostali poměrně velký prosto Elena s Damonem. A chci podotknout, že Stafan je ubožák.
“Stefan přikývl a za víčky se mu začaly sbíhat slzy.
(
No to si snad dělá srandu?! Pozn. Já)
Bylo fajn, že i když v tomhle díle musela naše skupinka přátel jako obvykle zachránit svět, tak byla ta záchrana podána celkem v normách a ne jako v některém z předešlých dílů, kde se pojídali lidé a domácí mazlíčci.

+

  • To něco co je mezi Damonem a Elenou

  • Bonnie. Její myšlení, její chování, její oblečení, prostě všechno. Já tu naivku nesnáším!!!
Závěr: Tenhle díl byl celkem povedený, ale moje silně znechucení Bonní, Stefanem a místy i Elenou mi bránilo užít si ho naplno. Znovu musím poznamenat, že i když Upíří deníky jsou pěkné čtení, tak na Stefanovi deníky vážně nemají a další díl SD vyjde už v srpnu, takže se nemůžu dočkat.
65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Červenec 2013

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.