briannag.blog.cz

RC Recenze: Upíří deníky – Návrat

Ze Stefana se stal už velký chlapec a Elena se vrátila mezi živé…
Kniha: Upíří deníky – Návrat
Autor: L. J. Smith
Díl: 5
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 224
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit?

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:Z obálky na nás koukají tváře Eleny a Stefana. Design se ničím neliší od předchozích knih edice a získává ode mne 3/5.
Obsah:Ač se to zdá neuvěřitelné, vypadá to, že Elena má více životů než Garfiel a znovu se vrátila mezi živé. Sice není úplně ve své kůži, ale žije. Zato s Caroline se cosi děje a vypadá to, že zase v něčem lítá. V maléru se ocitá i Damon, zdá se že se našlo něco, co se dokáže dostat pod kůži i jednomu z nejsilnějších upírů ….
Hodnocení:Ohh, znáte někdo nechutnější slovo než “lásečko”? Když jsem to viděla, málem jsem běžela zvracet. Fujtajksl!!! Pátý díl Upířích deníků je zatím dílem nejslabším. Celkově byl takový zmatený a nejasný. Docela mě i mrzelo, že tento díl se nijak zvlášť nezabýval city Stefana, Eleny a Damona, protože to je přece to hlavní oč v Upířích denících běží a navíc tady ani nedošlo k nějaké větší zápletce a jejímu dramatickému rozuzlení, jako v předchozích dílech…
“Stefan je mrtvý se vším všudy – ale je mrtvý už stovky let. A je pravda, že je upír, ale nazývat ho démonem, bylo jako prohlašovat o víle Zvoněnce, že je ozbrojená a nebezpečná..”
Tak tahle věta mě vážně rozsekala… 🙂

+

  • Elena znovu žije.

  • Zmatenost a málo děje.
Závěr: I když byl tento díl rozhodně dosud nejslabším, nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další. V tuto chvíli jsem totiž naprosto propadlá seriálu Upířích deníků a hrozně se mi líbí vzájemně srovnávat knihy a seriál. Ráda bych ještě podotkla, že jsem velmi citlivá na převádění knih do filmové podoby, protože to většinou končí špatně. Nicméně, i když se seriál Upíří deníky nedrží knižní předlohy, děj je v podstatě už úplně někde jinde, je to skvělý, báječný seriál, který se knihám nejen vyrovná, ale dokonce je i předčí, což jsem skutečně zažila poprvé. Mimochodem jestli jsem to pochopila správně, tak seriál Upíří deníky vznikl na základě knih Upíří deníky. A na základě seriálu Upíří deníky vznikly knihy Stefanovi deníky. Je to zamotané, ale skvělé, nemůžu se dočkat až se dostanu ke čtení Stefanových deníků…!
65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.

 

 

Prosinec 2012

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.