briannag.blog.cz

RC Recenze: Upíří deníky #4 – Temné shledání

Dokážou se naši hrdinové ubránit zlu, s jakým se dosud nesetkali?
Kniha: Upíří deníky – Temné shledání
Autor: L. J. Smith
Díl: 4
Vydáno: 2010
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 271
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

Zvítězí láska, nebo žízeň po krvi? Tajemné síly promlouvají… Záhadných úmrtí přibývá a šílenství se šíří… Na pomoc přichází armáda nemrtvých…
“…snažím se předat poselství na záchranu našeho městečka, ale sama to nedokážu. Má existence je ohrožena, tak hledám pomoc v záhrobí. Dokážu se vykoupit ze spárů věčného temna?” Hon na zlo začíná…

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:Obálka nám jako obvykle vzhledem přesně zapadá do obálek v celé edici a v tomto díle je na obálce Damon. Obálce dávám 3/5 i přes to, že jsem na pochybách, jestli je to vůbec mužský obličej, obočí mi přijde, že je mužské, ale rty bych tipla na ženu. Škoda, že tam nedali toho fešáka ze seriálu…
Obsah:Jako už je tradiční tak i čtvrtý díl Upířích deníků začíná tam, kde druhý díl skončil. Meredith, Bonnie, Stafan, Damon a všichni ostatní, kteří Elenu znali, se pomalu vyrovnávají s její smrtí a život jde dál. Meredith a Bonnie uzavírají příměří s Caroline. Zdá se, že už se vše vrací k normálu, ale bohužel je to jen zdání. Objevuje se další zlo, a ač je to neuvěřitelné, je to ještě horší než v minulém díle. Zvyšuje se počet nevyjasněných úmrtí a dějí se věci, které nelze přirozeně vysvětlit. Je možné ubránit se síle, jejíž moc se vymyká všem představám?
Hodnocení:L. J. Smith nás tedy rozhodně nešetří. Ve svém úžasném díle smíchala druidy, upíry, vlkodlaky a další neuvěřitelné věci a nevyšel z toho blábol, ale naprosto skvělá četba, která Vás zcela pohltí. Stejně jako třetí díl i tento jsem probrečela. Protože Stefan tolik trpí a i, když já fandím Damonovi, Elen by byla bývala patřila k Stefanovi. Upřímně nechápu, jak jsem mohla do teď existovat, aniž bych Upíří deníky znala. Jak jsem bez nich mohla žít?

+

  • Obrovské nekonečné plus uděluji za ten konec. Já jsem v něj tak strašně moc doufala, ale bála jsem se, že už by to bylo moc “švihlý”, ale nebylo. Bylo to dokonalé a já brečela jak blázen J
  • Za autorčin styl psaní, protože ten je prostě ohromný. Čtení Vás vtáhne do děje, já jsem za dnešek přečetla 3 díly a to jsem byla prakticky celý den mimo a číst nemohla, takže chápete jak strašně strhující čtení to je. Že se neodtrhnete to ani nebudu zmiňovat.
    Objevila jsem nový příznak, když čtu, tak mi oči střílí ke zbytku stránek a já pořád doufám, že jich bude víc a knížka ještě nekončí.

  • Do hledání mínusu se mi nechce, takhle knížka nemá vady. Ale kdybych měla být vážně krutopřísná, tak mi vadil Tayler. Přišel mi hrozně odporný.
  • Jinak bych vytkla ještě přílišné napětí. Prostě pro mě ho tam bylo až moc. Srdce mi bušilo jako buchar, okousala jsem si pracně pěstované nehty a to bych zrovna po pozítří chtěla mít krásné ruce a ze všeho nejhorší je, že teď budu na zcvoknutí, dokud se mi nedostanou do rukou další díly.
Závěr: Jak moc můžu knížku vychvalovat, aniž by to působilo nahraně? Nevím, ale já jsem z této knižní série naprosto nadšená a můžu se uchválit. Když si vzpomenu, jak jsem v komentářích pod první díl psala, že jestli Elena neubere, tak nevím, jak to bude s dočítáním! Jak jsem mohla?! Vždyť se z toho nakonec vyklubala jedna z nejlepších knižních sérií, jakou jsem kdy četla. Dejte na mou radu: sežeňte si knížky, vyhoďte rodinu z bytu, spolubydlící z pokoje, a jakmile budete mít klid, pusťte se do čtení! Nový úchvatný svět, který objevíte, Vás uchvátí, jinak to snad ani být nemůže.
100 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Prosinec 2012

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.