briannag.blog.cz

RC Recenze: Upíří deníky #3 – Zášť

Damon a Stefan bok po boku… Že by znamení blížícího se konce světa?
Kniha: Upíří deníky – Zášť
Autor: L. J. Smith
Díl: 3
Vydáno: 2010
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 240
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

 

“…Děsivá síla plná zášti napadla naše město. Touží všechny zahubit a pít jejich krev. Dokážou se Damon se Stefanem smířit a bojovat bok po boku proti něčemu ještě hrozivějšímu, nežjsou oni sami? A dokážu to já?”

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jene Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:Obálka knih je typická pro celou sérii. Opět je na ní půlka obličeje některého z hrdinů knihy. Tentokrát to vyhrála Elena. Mám ale pocit, že se jedná o jinou modelku, než která se fotila na obálku druhého dílu. Když nad tím tak přemýšlím, možná to není Elena a jestli ne, tak uděluji 5/5 protože přesně takhle jsem si ji představovala.
Obsah:Jak je pro L. J. smith už typické, tento díl začíná přesně v momentě, kde předchozí skončil. Elena přežila onu nehodu a vydala se za zvuky boje, které ji přivedly k vědomí. Jenže ačkoliv přežila, živá vlastně není. Vyměnila si s bratry Salvatorovými příliš mnoho krve a stala se z ní upírka. Zmatená a dezorientovaná se setkává se Setafem a Damonem. Trvá pár dní než se vše vrátí do normálu. Pro smrtelníky je mrtvá a jen z povzdálí pozoruje svou rodinu a podivné události, které se dějí ve městě. Zdá se, že se zvířata zbláznila a začala napadat své majitele. A nehoda, která způsobila Eleninu přeměnu, nebyla nehodou.
“Vyprávěla jim o síle, která ji pronásledovala na mostě, o pocitu, který měla z těch psů…”
Ve městě je nová, děsivá síla a je jen otázkou čí život si její přítomnost vyžádá…
Hodnocení:Knížka byla pěkná, ale když to srovnám s předchozími díly, tak se mi líbila zatím nejméně. Na můj vkus to bylo příliš chaotické a nervy beroucí, prostě příliš drastické. Velmi zajímavý je konec, ten mě vážně zaujal.

+

  • Elenino znovu zrození
  • Damon

  • Příliš mnoho napětí a nejistot
Závěr: Tenhle díl není obzvláště výjimečný. Patří ale do série a já jsem velmi ráda, že jsem si ho přečetla, protože je to nepostradatelná část celé série. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, který nás posune dál v příběhu téhle úžasné knižní série.
70 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj a anotace: nakladatelství Fragment.
Říjen 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.