briannag.blog.cz

RC Recenze: Upíří deníky #2 – Souboj

Stefan nebo Damon? To je oč tu běží…
Kniha: Upíří deníky – Souboj
Autor: L. J. Smith
Díl: 2
Vydáno: 2009
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 232
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Věk: 15+
Recenze na předchozí díl: Upíří deníky – Probuzení

Anotace: Smrtící milostný trojúhelník. Elena: zlaté dítě, vůdčí typ, dívka, která může mít každého kluka, po kterém zatouží. Stefan: zamyšlený a tajemný, zdá se, že je jediný, kdo může odolat Eleně, ale ve skutečnosti bojuje, aby ji ochránil před hrůzami, které ho pronásledují z minulosti. Damon: sexy, nebezpečný a hnaný touhou pomstít se Stefanovi, bratrovi, který ho zradil. Odhodlaný získat Elenu, ochotný zabíjet aby ji ovládl.

“…Co je ještě nebezpečnější než být zamilovaná do upíra? Když mě milují upíři dva. Stefan nevzdává boj s žízní po krvi a Damon se snaží získat mé srdce. Musím zachránit nesmrtelného ctitele a tím ohrozím svou smrtelnost.. Jak dopadne tenhle souboj?”

Hodnocení obálky:Na obálce je vyobrazená světlovlasá dívka “sedící” přesně na popis Eleny a Katherine. Líbí se mi, že obálka souvisí s dějem knížky. Ale jako nějaký vizuální zázrak mi nepřijde. Takže jí dám 3/5.
Děj:Knížka začíná nachlup přesně tam, kde minule skončil první díl. Stefan zmizel, nikdo neví kde je a jen Elena tuší, kdo za to může. Damon! Vydá se Damona najít a také ho nakonec najde…
V tomto díle se dozvíme informace o upírech, jak je zabít, jak se před nimi bránit a další. Ale hlavně se jedná o Damona, Elenu a Stefana. Damon chce Elenu. Stefan chce Elenu. Elena chce…? Stefan je zranitelný a vyvolává v Eleně touhu ochraňovat ho. Damon působí jako nezranitelný a neporazitelný a žádné něžné pocity nevyvolává. Jsou, ale věci vždy takové jaké se zdají být? V tomhle díle se dozvíme nejen, kdo ukradl Elenin deník, ale poznáme blíže Damona, protože Damon je najednou všude. Vetře se na večírek, co pořádá nový Elenin profesor, vetře se k Eleně domů, není možné mu uniknout.
“… ty jsi ta, kterou chci mít po svém boku…”
Elen s Damonem rozehrávají vlastní soukromou hru.
… v tu chvíli cítila, že raději bude riskovat cokoli, než aby ho nechala tentokrát vyhrát.”
Jenže není jasné, kdo bude vítěz a kdo bude poražený, protože ačkoliv je Elena jen člověk i ona má svůj vlastní arzenál zbraní.
Hodnocení:Fenomenální! Před chviličkou jsem dočetla a můžu říct, že tenhle díl byl úchvatný, famózní, dokonalý… Nedokážu ani vyjádřit, jak moc se mi líbil! Ale teď trochu konkrétněji. V prvním díle jsem váhala komu fandit, jestli Stefanovi nebo Damonovi. Tak teď už to vím. MILUJU DAMONA! Damon je temný, vzrušující a ví, co chce. Stefan je jen nevyzrálý klouček. V mých očích vypadá jen jako Damonův vybledlý a rozpitý odraz.

+

  • Velice se mi líbilo, jak se Elena změnila. V ničem už nepřipomíná onu povrchní, protivnou a namyšlenou nánu se kterou jsme se seznámili v prvním díle.
  • Strašně se mi líbila ta facka, kterou Elena natáhne Damonovi. (Já prostě fackovací scény miluju)

  • Jestli bych měla najít nějaké mínusy, tak je to každá stránka na které se nevyskytoval Damon, protože ten tomu prostě dodává šťávu!
Závěr: Celá knížka byla neuvěřitelně nabitá. Děj, emoce, napětí, tím vším doslova přetékala a nebylo možné se od ní odtrhnout. Neodtrhla jsem se ani při jízdě autem a to i přes to, že vždy když si čtu za jízdy, je mi pak špatně (a taky že mi bylo. Několik hodin jsem se nemohla na jídlo ani podívat. Přesto nelituju!) V životě nepochopím, jak by někdo mohl dát přednost Stefanovi před Damonem. Nejistotě před jistotou, slabosti před silou… Je pravda, že Stefan byl první, ale já doufám, že Damon bude poslední!
100%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Září 2012

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.