briannag.blog.cz

RC Recenze: Unesená stínem

S kouzly by si člověk vážně neměl zahrávat a to platí o pro upíry…
Kniha: Unesena stínem
Autor: Karen Chance
Díl: 2
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 384
Žánr: romantika, fantasy
Doporučený věk: 15+

Jasnovidka Cassie Palmerová zdědila nové magické schopnosti – včetně možnosti cestování časem. Přináší to s sebou ale velkou odpovědnost, kterou by raději neměla. Najednou je z ní nejžádanější dívka ve městě, jak se ji celá řada upírů, duchů a mágů snaží přesvědčit, přinutit nebo svést, aby se přidala na jejich stranu – a s ní i její magie. Jeden z upírských mistrů se však předtím, než na ni vznese svůj nárok, ani nezeptá, co Cassie chce. Nechal vytvořit kouzlo, které ji k němu váže, ona ale neví, jestli to, co k němu cítí, je skutečné – nebo zda si to jen představuje…

 

Autorka – Karen Chance: Narodila se v Americe. Celý život hodně cestovala, žila ve Francii, Velké Británii a dokonce strávila dva roky v Hongkongu. Přes své cesty je ale její domov v Americe, kam se vždy vrací. V současnosti žije na Floridě v Orlandu. Více se o ní můžete dozvědět na jejích stránkách http://www.karenchance.com/.
Hodnocení obálky:Děj obálky odpovídá ději stejně, jako v předchozím díle. Na obálce je žena, která vzhledem sice Cassii neodpovídá, ale na zádech má stejně jako ona pentagram, tak to ještě jde. Tentokrát ale dávám obálce jen 2/5protože, celá přední strana obálky je v šedých odstínech a na rozdíl od předchozího dílu šeď neprojasní ani ženiny šaty, které jsou tentokrát taky šedé a na mě je té šedé už moc.
Obsah:Cassie je v pěkném maléru, už zase. Nejenom, že teď, když se má stát Pýthií po ní jdou absolutně všichni počínaje Světlým kruhem a upíry konče. A ne všichni ji chtějí nabídnout ochranu. Jsou tu i tací, kteří by ji velice rádi viděli několik metrů pod zemí.
“Za předpokladu, že na to budu žít doust dlouhé, jsem to celé chtěla předat někomu jinému, zatím… se mě ale Tony chystal zabít, Senát chtěl, abych byla jeho nastrčenou figurkou, a… ano, a ještě se mi nějak podařilo nasrat ty mágy. Co k tomu mám říct? Jsem prostě snaživá.”
A ještě je tu ten geis. Taková maličkost, která způsobuje, že Cassie a jistý upíří mistr se k sobě nemůžou ani přiblížit, aniž by hrozilo, že je “žádostivost” mohutně podpořená geisem dožene k připravení Cassie o nevinnost a to klidně před svědky, před hodně početnými svědky… Je to průšvih a věřte mi, bude ještě hůř…
Hodnocení:Jsem potěšená, že jsem se v předpokladu, že druhý díl bude lepší, než první nespletla. Opravdu. Ubylo nudných popisů uprostřed napínavých scén a i celkově se děj zlepšil, je zajímavější a objevují se tu i překvapivé, neočekávané situace.

+

  • zajímavé dějové zvraty

  • Cassie je nána
Závěr: Kniha je zajímavé a příjemné čtení, které ze kterého sice nebudete skákat do stropu, ale ani ji nebudete považovat za ztracený čas. Těším se na další, závěrečný, díl, který vyjde v nakladatelství Baronet 12. 6. 2013 pod názvem Obejmi noc.
65%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.
Zdroj anotace: nakladatelství Baronet.
Únor 2012

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.