briannag.blog.cz

RC Recenze: Temné vize – Vášeň

Některé volby se nejlépe vyřeší samy…
Kniha: Temné vize – Vášeň
Autor: L. J. Smith
Díl: 3
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 271
Žánr: YA, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

 

Kaitlyn a jejím přátelům se podařilo získat úlomek čistého křišťálu od Bratrstva. Ten může zničit zrůdný krystal pana Zetese, který páchá zlo. Nejprve však musí najít místo, kde je krystal schovaný. Kaitlyn se proto rozhodne pro návrat do institutu, protože jako tajný špeh má šanci úkryt najít. Podaří se skupině nadaných studentů porazit pana Zetese? Jaké nebezpečí hrozí Kaitlyn?

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování. Na jejích webovýchwww.ljanesmith.net, si můžete stáhnout zdarma mnoho jejích povídek.
Hodnocení obálky:Obálka tradičně zapadá do celé série, tentokrát je ale v barvě červené, což se mi vzhledem k podnázvu “Vášeň” obzvláště líbí, protože podle mne má vášeň červenou barvu… Dávám 4/5.
Obsah:Gabriel odešel a přidal se k panu Zetesovi, ostatní zůstali sami a oslabení. Mají krystal, ale budou mít i sílu a potřebné schopnosti k tomu aby ho použili? Kaytlyn se vydává na osamělou misi, může mít vůbec šanci na úspěch?
“Všichni se shodli, všichni drží při sobě proti Gabrielovi. A teď se dívali na Kaytlyn.
A v tu chvíli si Kaityn uvědomila, co musí udělat…”
Hodnocení:Musím říct, že to této knížky jsem se pouštěla s velkými obavami. Jedná se o třetí díl, závěr celé série a byla jsem si více než jistá, že se dozvíme, zda si Kaitlyn vybere Gabriela nebo Roba. Obavy z toho mám protože, jsem objevila podobnost mezi Temnými vizemi a Upířími deníky, kde se dívka také rozhoduje mezi dvěma protikladnými muži a bojím se, že to jak se rozhodne v Temných vizích se bude opakovat i v Denících a pokud to bude Gabriel (Damon) přijdu sice o překvapení, ale budu spokojená a pokud to bude Rob (Stefan), budu těžce zklamaná a obávám se, že ztratím chuť ke čtení Deníků…
Je nesmírně těžké neprozradit Vám, jak to dopadlo. V knize bylo hodně zvratů a napínavých situací a téměř do poslední chvíle nebylo jasné, jak to celé dopadne, ale stálo to za to.

+

  • Konec

  • Méně akce než v předchozích dílech
Závěr: Ať už byl konec jakýkoliv, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Třetí díl byl celý o vyčkávání a ačkoliv tam chybělo obvyklé (velké) množství akce, bylo to velmi příjemné čtení i když jsem se celou dobu nervovala, jak to dopadne…
100 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Prosinec 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.