briannag.blog.cz

RC Recenze: Temné vize #2 – Posedlost

Cesta do neznáma s nejistým koncem. Komu můžou věřit?
Kniha: Temné vize – Posedlost
Autor: L. J. Smith
Díl: 2
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 248
Žánr: YA, romantika, dobrodružství
Doporučený věk: 15+

Skupina středoškoláků s paranormálními schopnostmi, kteří se sešli v Zetesově institutu, aby své nadání rozvíjeli, odhalí skutečné záměry výzkumného týmu a musí utéct. Mají jedinou naději, a tou je záhadný bílý dům, který všichni viděli ve společném snu. Kromě obtížné cesty je však čeká i řešení dalších problémů a vztahů. Od osudné noci, kdy všichni utekli ze Zetesova institutu, se Gabriel změnil. Přestože Kaitlyn jeho podivínské chování děsí, zároveň ji to k němu přitahuje a chce zjistit, co za tím vězí. Současně se začínají dít zvláštní věci, které naznačují, že je jim v patách někdo, kdo má stejné schopnosti jako oni sami…
Podaří se jim najít bílý dům? Nebo už je pro ně příliš pozdě?

 

Hodnocení obálky: Obálka je v podstatě stejná jako u předchozího dílu až na to, že tentokrát je vyvedená v modrozelené a černé. Sice mi stále vadí, že není bližší ději knížky, ale tentokrát jí dávám 3/5. Předchozí díl byl sice ohodnocen o něco méně, ale tahle obálka se mi poměrně líbí, takže dostává vyšší hodnocení.
Obsah: Díl plynule navazuje na předchozí. Kaitlyn a její přátelé odhalili, že pan Zetes je padouch a Kaitlyn s Gabrielem přitom málem zahynou. Ostatní je sice zachrání, ale také se ocitají v ohrožení života. Nezbývá jim, než utéct. Ale kam? K rodičům a vystavit je tak nebezpečí? Jen tak do světa? Jsou nezletilí a Gabriel navíc opuštěním Zetesova institutu porušuje svou podmínku. Zdá se to neřešitelné… Přesto tu řešení je – dům ze snu. Opět se jim zdál a tentokrát se s nimi pokusil někdo spojit. Naše pětice se tedy vydává na krkolomnou pouť do neznáma s parapsychologickými nepřáteli v patách. Dostanou se do cíle včas, nebo se jim stane některý z útoků osudným? A pokud se k tomu domu dostanou, budou skutečně v bezpečí?
Hodnocení: Oproti prvnímu dílu jsem zaznamenala jistý pokles. Vztahy mezi naší pěticí nejsou už tak zajímavé a celá knížka je v podstatě o hledání toho “bílého domu na pobřeží”. Na druhou stranu je pravda, že se tu dost zabýváme Gabrielem. Mimochodem vývoj jeho postavy se mi ani trochu nelíbí.
“Gabrieli, ty nejsi vrah, už ne, řekla mu. Prosím tě, přestaň. Prosím, přestaň.”
On jo, ale to jak ho autorka trápí, se mi nezamlouvá ani trošičku. Dle mého skromného názoru by mohla kapku ubrat a raději si trochu podat Kaitlyna miláčka se svatozáří.
“Hřejivý jako sluneční světlo, a přitom silný jako lvi vyhřívající se v savaně.”
Ono totiž je dost lehké, být dobrý, když nejste vystaveni žádným zkouškám. Ale po tom všem čím si Gabriel prošel, z toho vyšel jako bojovník!

+

  • Líbí se mi Gabriel a podotýkám, že ho chápu a s jeho rozhodnutími v naprosté většině rozumím a schvaluji je.

  • Nelíbí se mi vkus na “chlapy” hlavní hrdinky a v podstatě i autorky, protože mám pocit, že se bude opakovat situace z Upířích deníků, nicméně ty jsem ještě nedočetla a stále doufám…
Závěr: Knížka se mi sice líbila o něco méně než první díl, přesto se však jedná o pěknou knížku. Autorka zde opět rozehrává děj, ze kterého se Vám rozbuší srdce a nenechá Vás od knížky odejít, dokud ji nedočtete. Což není tak strašné, vzhledem k tomu že knížka má 248 stran, máte tak zábavu na 2 – 3 hodinky. Představte si ale, když se nemůžete odtrhnout od bichle typu Eragona… Ale teď vážně: Knížka byla fajn, ale na rozdíl od prvního dílu už tu mám jisté, výše jmenované, výhrady. Každopádně nic z toho nebrání mému napjatému očekávání dalšího dílu, který má mimochodem teď někdy vyjít. Jsem velmi zvědavá, jak to celé dopadne.
80%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Říjen 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.