briannag.blog.cz

RC Recenze: Temná akademie – Vyvolení

Kniha: Temná akademie – Vyvolení
Autor: Gabriella Poole
Díl: 1
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Doporučený věk: 13+

Anotace: Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější…
Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.

Už když jsem knížku viděla na internetu tak obálka knihy mne zaujala na první pohled. Část dívčího obličeje, kterému dominují červené oči. Se vzpomínkou na upíří ságu Twilight jsem si byla jistá, že kniha bude o upírech. Nebyla. Je o duších. A věřte mi, že po přečtení zjistíte, že na duších je dost zajímavého.

 

Cassie Bellová, obyčejná holka z děcáku získala stipendium na Darkovu akademii. Prestižní školu pro zbohatlické dětičky a pár výjimečně talentovaných a nemajetných studentů, kteří získali stipendium.

Po příjezdu na akademii se Cassie hned střetne s protivnými a zazobanými členy Vyvolených. Elitní skupiny, která sdružuje určité studenty; výjimečně krásné, inteligentní a ve většině případů i namyšlené. Cassie jejich snobství odsuzuje, stejně jako oni její chudobu. Zejména velký problém má s dívkami Keiko a Kateřinou, které kromě své příslušnosti k Vyvoleným jsou obě nepříjemné, téměř až kruté. Kromě nepřátel v akademii Cassie získává i kamarádku Isabellu.

Jak čas ubíhá Cassie si uvědomuje, že je v akademii pár věcí, které tak docela nehrají. Ať už se jedná o smrt sestry jednoho ze studentů či záhadný spolek Vyvolených, okolo kterého se to jen hemží záhadami. Cassie se rozhodne tajemství Vyvolených rozluštit, ale čím více se zaplétá do záhad, tím větší jí hrozí nebezpečí.

Sice jí pomocnou ruku podávají Isabell a Jake, bratr oné zavražděné studentky, ale oni jí nemohou pomoci, když konečně odhalí tajemství Vyvolených, protože odhalení bylo vykoupeno skutkem, který už nikdy nelze změnit. Nebo lze? A kolik lidí bude zatím muset zemřít?

 

Primitivní a zajímavé mezi těmito dvěma pocity jsem se zmítala po celou dobu četby. S hlavní hrdinkou se mi moc ztotožnit nepodařilo. Možná je to tím, že už jsem věkově jinde, ale já bych rozhodně v mnohých situacích postupovala jinak.

Ze začátku knížky jsem měla pocit, že vůbec netuším o co jde a nic nechápu. Ten pocit se mě držel poměrně dlouho a vlastně celou dobu jsem měla pocit lehkého zmatení. Autorka Vás hodí do knihy uprostřed děje a chvíli trvá, než se v tom zorientuje. Plusové body ale rozhodně uděluji za to, že jsem v knížce našla situace, které mne opravdu překvapily a zaskočily.

 

Bylo to mé první čtení o duších, takže jsem z toho trochu rozpačitá a nemám s čím srovnávat. Určitě si ale nenechám ujít další díly. Chci vědět, která z dam to vyhraje. Pevně totiž věřím, že to Cassie zvládne.

 

55%

 

Tímto velice děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí výtisku k recenzi.

 

DSC_0004 DSC_0003

 

Červenec 2012

 

3 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.