briannag.blog.cz

RC Recenze: Tarot jednoduše a prostě

Naslouchejte promluvě karet
Kniha: Tarot jednoduše a prostě
Autor: Anthony Louis
Díl:
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Pragma
Počet stran: 224
Žánr: učebnice
Doporučený věk: neomezené

 

Kniha Tarot jednoduše a prostě představuje tarot jazykem, který je naprosto – jednoduchý a prostý -, bez jakýchkoli složitostí a křížových odkazů. Navíc se tento přístup ukázal být spolehlivým a lehce použitelným, ať již vykládáte sami sobě, nebo druhým. Jak začátečníci, kteří se teprve poprvé pokoušejí odkrýt tarotovou symboliku, tak i odborníci používající tuto knihu jako operativní příručku shledají knihu Tarot jednoduše a prostě určitě nepostradatelnou a obohacující.

 

Autor – Anthony Louis: Psychiatr s velkými klinickými zkušenostmi, který svá studia rozšířil o různé divinační systémy včetně tarotu. Je to uznávaný učitel přednášející o astrologii a divinaci.
Hodnocení obálky:Na obálce je karta blázna, která znamená začátek cesty a krok do neznáma. Líbí se mi ta symbolika. Hezké je i světlé pozadí s výrazným nadpisem laděným do modra. A velice pozitivně hodnotím i keltské uzly ve spodní části obálky. Uděluji 4/5.
Obsah:Kniha je členěna do několika kapitol. Začíná úvodem. V první kapitole nás čeká přehled o tarotu. Ve druhé se dozvíme, jak rozkládat a interpretovat karty. Ve třetí kapitole následuje shrnutí. V další kapitole se seznámíme s Velkou arkánou. O Malé arkáně neboli bodových kartách se dozvíme v páté kapitole. V šesté se naučíme něco o dvorních, královských neboli osobních kartách. A na závěr nás čekají dva dodatky. V dodatku A nás autor seznámí se souvislostmi mezi astrologií a tarotem a v dodatku B se dozvíme, co mají společné Numerologie a tarot.
Hodnocení:Kniha mě opravdu nadchla svou přehledností. Vezme jednotlivé karty a vysvětlí nám jejich význam. Stejně tak nám i popíše jak vykládat karty. Jednoduché, srozumitelné a přehledné.

+

  • Jednoduché a přehledné zpracování

  • Měkké desky
Závěr: S knížkou jsem byla opravdu velice spokojená a mohu ji doporučit všem, kteří se rozhodli začít s tarotem. Informace, které v ní najdete, jsou přehledné a skutečně dostačující k tomu, abyste si mohli plnohodnotně vyložit karty a seznámit se, se svou budoucností a životní cestou nebo se třeba jen poradit před důležitým rozhodnutím.
75%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Pragma.
Zdroj anotace a informací o autorovi: nakladatelství Pragma
Září 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.