briannag.blog.cz

RC Recenze: Tanec stínů

Nekros se ocitá v ohrožení a vypadá to, že je jen jedna osoba, která ho může spasit
Kniha: Tanec stínů
Autor: Kalayna Price
Díl: 2
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 406
Žánr: romantika, fantasy
Doporučený věk: 15+

Kdo říká, že mrtví už nic nevyzradí, se očividně ještě nesetkal s Alex Craftovou.
Alex Craftová strávila měsíc léčbou zranění utržených v boji s čarodějem. Nyní je připravená opět povoláváním stínů mrtvých pomoci při řešení vražd. Její milostný život se vinou dvou mužů proměnil v jeden velký zmatek. Agent FÚV Falin Andrews zmizel a Death, sám Smrt, se jí vyznal ze svých citů. Alex se proto jen těší do práce. Ovšem její nový případ se ukáže být větší výzvou, než sama čekala.
Policie Alex najme, aby pomohla s vyšetřováním v přírodní rezervaci jižně od města Nekros. Podivné je, že se nenašla těla, jen jejich části. Někde na svobodě se pravděpodobně na svou další oběť chystá sériový vrah a Alex z kusů těl stín nepovolá. Musí se spolehnout na cizí magii, aby přišla na to, jak případ vyřešit. Když se však vrhne do vyšetřování, má v patách stvoření zrozené z nejtemnější magie. Někdo velmi mocný si přeje, aby se případ uzavřel – její smrtí

Autorka – Kalayna Price:Narodila se roku 1982 v Jižní Karolíně a vystudovala obor studiové tvorby a malby. Už od raného dětství byla snílkem. Dnes se věnuje četbě tanci hula-hoop, malování a focení. Její tvorba je převážně rázu fantasy, ale objevuje se zde i romantika a napětí. Její knihy byly přeloženy do mnoha světových jazyků.
Hodnocení obálky:Obálka se mi líbí. Stejně jako u předchozího dílu je na ní prokazatelně zobrazená hlavní hrdinka, což je fajn. Šedivé pozadí hrobů a města naprosto zapadá do tématu, a aby obálka nepůsobila příliš pochmurně, dodává jí na barevnosti zelený top Alex. Dávám 4/5.
Obsah:Alex Craftová se konečně vzpamatovala ze zranění a už se na ní řítí další pohroma. Ve městě se objevil sériový vrah, který po svých obětech nechává jen jedno chodidlo, což je příliš málo na to, aby se dal povolat stín. A ani nové schopnosti, které Alex získala po minulém dobrodružství, jí nepomohou. Naopak situaci ještě ztěžují, protože se o ni začala zajímat Zimní královna a takový zájem nekončí vždy nejlépe. Situace se začíná velmi komplikovat a ani Alexino dilema mezi Deathem a Falinem jí nepomáhá. Komu může věřit?
Hodnocení:Čtení to bylo vskutku poutavé. Ačkoliv mu chyběl humor předchozího dílu, nemůžu si stěžovat. Napjaté situace, pátrání, záhady… mi to vynahradily. Na autorce se mi líbí, že se v jejích knihách něco skutečně děje a to mimo postel, což v tomto žánru nebývá úplně obvyklé, ale abych byla upřímná, tak občas by se tam klidně podívat mohli. V minulém díle jsem psala, že sama nevím, koho bych si vybrala, zda Falina nebo Deatha. Tak teď už to vím. Bylo to těžké, protože oba jsou skutečně přitažliví, ale u mě to vyhrál tajemný pan Smrťák.

+

  • Zajímavý děj

  • Občas bylo čtení příliš komplikované a já se v tom zlehka ztrácela.
Závěr: Knížka se mi líbila, bylo to důstojné a zajímavé pokračování prvního dílu a opravdu mě navnadilo na třetí díl, na který se skutečně těším. Ještě bych na závěr chtěla pochválit vytvoření města Nekros. Jeho struktura a obyvatelé z něj dělají místo, kde by se mi opravdu líbilo bydlet.
90 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.
Zdroj anotace: nakladatelství Baronet.

 

 

Duben 2013

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.