briannag.blog.cz

RC Recenze: Sukuba #4 – Žár

Některá přání se splní ve chvíli, kdy se zdá, že už nám to k ničemu není…
Ale opravdu tomu tak je?
Kniha: Sukuba – Žár
Autor: Richelle Mead
Díl: 4
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 310
Žánr: romantika, fantasy
Doporučený věk: bez omezení

Anotace:

Nadpřirozená svůdkyně Georgina nese rozchod se spisovatelem Sethem jen velmi těžce. Propadá starým zlozvykům a nesmrtelní kamarádi už nemůžou její věčné nářky vystát. A pak provede Georginaněco tak hrozného, že ji její šéf, arcidémon Jerome, vykáže za trest z města.
Provinilá sukuba se ocitá ve Vancouveru, kde má pomáhat tamnímu démonovi s problematickou skupinou satanistů. Její vyhnanství skončí stejně náhle, jako k němu došlo: mezi nesmrtelnými v Seattlu se děje cosi podivného a vše nasvědčuje tomu, že Jeroma někdo unesl a uvěznil.
Jeho nesmrtelní podřízení rázem ztrácejí nadpřirozené schopnosti. Všichni se společnými silami pouštějí do pátrání po Jeromovi, aby všechno bylo jako dřív. Jediná Georgina v daném stavu nachází i kladnou stránku: když teď při sexu nebere mužům životní energii, mohla by se zase dát dohromady s milovanýmSethem. Jenže jak to udělat, když je zadaný?
 
Hodnocení obálky: Obálka mě tentokrát doslova očarovala. Hrozně se mi líbí. Je temná, černo zelená s lesklým vytlačeným nápisem. Jediné co bych jí vytkla, je že mi nepřijde, že by nějak extra souvisela s dějem knížky. Jistě, sice na ní je žena, která by asi díky tomu jak je namalovaná měla působit atraktivně, ale určitě by to šlo lépe. Nedá se ale říct, že by s dějem vyloženě nesouvisela a protože se mi vážně moc líbí, získává 4/5.
Obsah: Znovu se setkáváme s Georginou Kinciadovou a jak to vypadá, tak znovu budeme svědky toho, jak se řítí do pořádného maléru. Knížka nás uvítá ve chvíli, kdy Georgina zničená po rozchodu se Sethem řádí tak, že ji Jerome donutí chodit na terapii, ale ani to ji nezastaví a nakonec se vyspí i se svým terapeutem.
“Vyspat se se svým terapeutem byl špatný nápad.”
Jerome zuří a pošle ji na pomoc sousednímu démonovi Cedrikovi do Vancouveru. Georgina chvíli pendluje mezi Seattlem a Vancouverem a snaží se plnit přidělený úkol, když se to stane. Jerome zmizí.
“Zmizel. Jako by vůbec neexistoval. Nikdo neví, kde je. Ani naše strana, ani ta druhá. Je pryč.”
A spolu s ním zmizí i všechny schopnosti nesmrtelných v celém Seattlu. Georgina už nezískává při sexu s muži jejich energii. To byl její sen. Její a Sethův, ale má to ještě nějakou cenu, když Seth chodí s její kamarádkou Maddie a i Georgina je zadaná? Co se stane se Seattelským podsvětím a kdo Jeroma vězní? A ta vize od Nyx, kde Georgina chová svou dcerku… Je možné, aby se opravdu uskutečnila? Je možné, že teď nastala jediná chvíle v celé její věčnosti, kdy by mohla otěhotnět?
Hodnocení: Knížka se mi líbila, o tom není pochyb. Abych mohla napsat slušnou recenzi, přečetla jsem si i předcházející díly (mimochodem recenze na ně nečekejte, mám teď hrozně moc nabito. Začala jsem studovat na nové VŠ, která vypadá dost náročně…atd.). Každopádně se z Richelle Mead stala velmi rychle moje oblíbená autorka. Líbí se mi její styl psaní a zejména její/Georginin kousavý smysl pro humor, který je taktéž vlastní mé maličkosti. Opravdu pro mě nebyl problém se s Georginou ztotožnit. Zmínila jsem smysl pro humor, ale ani neschopnost poznat chvíli, kdy je lepší “držet zobák” mi není cizí stejně jako jí. Celá knížka mě zaujala a bylo velmi těžké se od ní, byť jen na chvíli, odtrhnout.
Velmi pěkný byl zejména konec. Přišel mi takový hořkosladký. Zdá se, že máte všechno, po čem většina lidí jen touží, jenže to po čem nejvíce toužíte vy, mít nemůžete. A když už to zabalíte, najednou se něco stane a vy začnete znova doufat a pak to zase zabalíte a pak zase začnete doufat a tak dále. Jednou se to musí rozseknout a já Georgině strašně moc fandím.

+

  • čtete nejen romantickou knížku, ale navíc najdete i detektivní zápletku, která vám pěkně zamotá hlavu.
  • sympatická hlavní hrdinka
  • poutavý styl psaní

  • Hodně dlouho jsem hledala nějaké negativum. Dlouho mne nic nenapadalo, až nakonec jsem přece jenom něco našla, i když to není opravdové mínus. Dante. Přišel mi jako taková hrozně smutná postava, která už nemá žádnou naději. Bylo mi ho líto.
Závěr: Sukuba – Žár je perfektní pokračování příběhu Georginy Kinciadové a jejích nesmrtelných přátel. Události se opět pohnuly a před námi i Georginou se rozprostírá záhada, kterou je třeba vyřešit. Bohužel jsou tu i “osoby”, které si vyřešení nepřejí a nechybějí ani situace při kterých jde o krk i nesmrtelnému. Knížka je bohatá na překvapení a já jsem velmi ráda, že jsem si konečně rozšířila obzory i o Georginin příběh, nelitovala jsem ani minuty co jsem nad knížkou strávila a nemůžu se dočkat, až vyjde další díl.
100%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Domino.
Zdroj anotace: nakladatelství Domino.
Září 2012

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.