briannag.blog.cz

RC Recenze: Strašná nádhera

S humorem jde všechno líp
Kniha: Strašná nádhera
Autor: Halina Pawlovská
Díl:
Vydáno: 2012
Nakladatelství: motto
Počet stran: 176
Žánr: povídky ze života
Doporučený věk: bez omezení

 Nová kniha povídek známé spisovatelky, scénáristky a moderátorky vypráví o tom, že touha po lásce nesouvisí s věkem. Pořád totižplatí, že láska je ze všeho nejdůležitější, a že když se v mužských očích náhodou objeví jiskra, je neodpustitelným hříchem ji zdusit!

 

Autorka Halina Pawlovská: Narodila se roku 1955. Jejím otcem byl ukrajinský básník. Vystudovala scénáristku a drama na FAMU. Je vdaná a má dvě děti. Pracovala jako šéfredaktorka, moderátorka, založila vlastní časopis Šťastný Jim a také časopis Glanc. Za svá literární díla obdržela řadu cen. Například v roce 1994 dostala Českého lva v kategorii Nejlepší scénář za film Díky za každé nové ráno.
Hodnocení obálky:Obálka zaujme na první pohled svou barevností, zelená, fialová, oranžová a červená to jsou barvy, které jí dominují, ale rozhodně nejsou jediné, které se na obálce vyskytují. Celek ale působí na můj vkus poněkud divoce a ani obrázek se mi dvakrát nelíbí, takže uděluji 3/5.
Obsah:Knížka se skládá z 35 povídek, které na sebe nenavazují, ale spojuje je postava vypravěčky – autorky. Na autorce se mi hodně líbí její svérázný ironický humor, člověka, kterého už jen tak něco nepřekvapí. Který už ledacos zažil, namlátil si, poučil se a teď už se tomu jen směje. Pro srandu jsou mu i pitomci, kteří ještě nepřišli na to, co je v životě skutečně důležité a vytrvale se honí za nesmysly.
Hodnocení:Většina povídek pojednávala o životě. Různé trapasy, radosti a milostné zážitky, tím vším stránky jen přetékají. A když se podíváte pozorně, najdete mezi tím i velký kus životního moudra, který si zapamatujte, protože jednou se Vám určitě bude hodit.

+

  • autorčin humor

  • občas mě hrozně dráždilo, jak autorka doporučuje ať určitě navštívíme tahle města v Itálii a tamta ve Francii, ať ochutnáme tuhle delikatesu a koupíme si tohle… a já si zatím lámu hlavu, jak zaplatím další měsíc na koleji…
Závěr: Kniha ideální na nějaké odpoledne, kdy se Vám nic nechce a rádi byste se zabavili, pobavili a zasmáli. Autorka je mi sympatická a její povídky také, takže ji mohu směle doporučit všem čtenářkám a možná i čtenářům.
65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji knihkupectví Martinus.
Zdroj obrázku a anotace: knihkupectví Martinus.
Leden 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.