briannag.blog.cz

RC Recenze: Stefanovy deníky – Zrození

Jak to všechno začalo…
Kniha: Stefanovy deníky – Zrození
Autor: L. J. Smith
Díl: 1
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 240
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.
8. září 1864. Ona není tím, kým se zdá. Mělo by mě to překvapit? Vyděsit? Ranit? Jako kdyby nic z toho, co jsem znal, z toho, co jsem se naučil, z toho,čemu jsem celých sedmnáct let věřil, nebyla pravda.
Ještě jsem cítil, jak mě líbala, jak mi svými prsty tiskla ruce. Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád… nemám ji rád… mám… Miloval jsem ji. Určitě.Na tom, co bude dál, mi nezáleželo. Mělo se moje srdce ubírat tímto směrem? Kéžbych měl mapu nebo kompas, aby mi ukázaly cestu. Ale ona má moje srdce a je mojí zářící hvězdou… a to by mělo stačit.

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:Už je to tady, už je to tady, už je to tady!!! Konečně jsem se na obálce dočkala fotek z filmu, konečně mám doma svého Damona. Ale abych to shrnula: Na obálce jsou celé postavy Damona, Eleny a Stefana. Což je radostná zpráva já uděluji 4/5. Za plný počet to nebude, protože se mi zrovna tahle fotka moc nelíbí.
Obsah:Vše začalo v srpnu roku 1864, kdy sedmnáctiletý Stefan Salvatore, potkal Katherine Pierceovou, která u nich začala bydlet. Stefan zrovna na otcův popud chystá zásnuby s dívkou ze sousedství a je zděšený ze své budoucnosti ale nemá odvahu se otci vzepřít. V té době se vrací domů Stefanův starší bratr Damon. Stefan se do Katherine nesměle zamilovává, a jakmile se objevil Damon začne na něj žárlit. Postupně se celá situace začíná zamotávat a navíc se v městečku prokáže přítomnost upírů. Rychle se schyluje k tragédii, která prověří charaktery všech zúčastněných…
Hodnocení:Na převyprávěný seriál jsem se hrozně těšila a opravdu je to podle seriálu. Katherine je hnědovlasá a městečko se jmenuje Mystic Falls.
V tomto díle je popisován Stefanův a Damonův příběh aneb jak to všechno začalo. Vidíme Stefana v celém jeho licoměrném svatouškovství. Musíme snášet jeho věčné nejistoty, slabosti a selhání. Nesnáším Stefana! Tohle není otázka Stefan nebo Damon. Tohle je záležitost Stefanova charakteru, a ten je podle mého názoru, naprosto odporný. Stefan je měkký, bezpáteřný a to nejpodstatnější je, že zničil život všem okolo sebe, a i když si bude po zbytek věčnosti sypat popel na hlavu, tak se na tom nic nezmění a navíc on to s tím popelem rozhodně nepřehání!
Jinak, děj je velice napínavý a ani na okamžik nenudí. Rychle ubíhá a my se dozvídáme tolik podstatné – jak to tenkrát vlastně bylo. Co se mezi bratry Salvatorovými stalo, který z nich je v právu a který je ten skutečně špatný a kdo je skutečná oběť, která přišla o všechno.

+

  • Konečně vím, jak to celé začalo.

  • Dříve jsem byla schopná Stefana celkem ignorovat. Teď ho nesnáším!
Závěr: Ani nedokážu říct, jak moc jsem ráda, že tato kniha vznikla. I přes odpuzující název Stefanovi deníky, jsem hltala každé písmenko, protože v této knize je počátek všeho. Jsem absolutně přesvědčená, že každý, kdo četl Upíří deníky, by si měl Stefanovi deníky přečíst, protože bez znalosti první knihy Stefanových deníků nikdy celý příběh nepochopí. Akorát bych měla výhradu, proč vznikly Stefanovi deníky a Damonovi ne? Mě osobně daleko více zajímá, co dělal Damon než, kde všude otravoval vzduch Stefan… Navíc pokud vím, tak většina lidí má raději Damona. Viz. anketa pod článkem.
100 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment
Březen 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.