briannag.blog.cz

RC Recenze: Stefanovy deníky – Úkryt

A průšvih je na světě…
Kniha: Stefanovy deníky – Úkryt
Autor: L. J. Smith
Díl: 5
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+

 

Po Londýně sešíří zprávy o surových vraždách mladých dívek. Podezření padá na Damona. Společně se Stefanem brzy zjistí, že pomluvy jsou součástí pomsty starého upíra. Jde o trest za smrt mladé upírky Katherine, dávné lásky obou bratrů.Damon a Stefan stojí před sílou a krutostí, na které nestačí. Jejich úkryt užnení bezpečný…

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky:U tohoto dílu jsem obálkou doslova nadšená. Líbí se mi vše od scenerie, ve které je focená, po zobrazení postav a konče Katherininými šaty… Opravdu se mi moc líbí a tak jí uděluji 5/5.
Obsah:Díl začíná přesně tam, kde minulý skončil. Stefan, Cora a Danom jsou ve vlaku a míří zpět do Londýna odhodlání dostat Violet ze spárů Henryho a Samuela. Cestu za její záchranou komplikuje všudypřítomné plakáty hledající Damona jako Jacka Rozparovače. Navíc je i otázkou čím Salvatorovi vzbudili takovou zášť? Dochází k několika střetům, ale víc než cokoliv jiného je jasné na čí straně stojí štěstí. Salvatorovi s Corou se ale odmítají vzdát a jsou odhodlání takřka k čemukoliv, jen aby zvítězili…
Hodnocení:Tento se mi líbil ještě o něco více, než předchozí. Vypadá to, že bratři Salvatorovi si už ujasnili své místo pod sluncem, ale pomalu se začínají opět sbližovat, resp. minimálně jsou schopní vydržet spolu v jedné místnosti, aniž by se pokusili se navzájem pozabíjet. Sympatická je rovněž i Cora, působí jako zajímavý článek mezi bratry, který je spojuje.

+

  • Děj a vztah bratrů.

  • Konec
Závěr: Pěkně napsaný díl, který patří k těm, co Vás zaujme od začátku až do konce. Děj bohatý na napětí, akci a zvraty se autorce tentokrát opravdu povedl. Jsem ráda, že se Stefanovy deníky drží dobré úrovně, když Upíří deníky poslední dobou spíše klesají. Knihu rozhodně doporučuji.
80 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment
Duben 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.