briannag.blog.cz

RC Recenze: Stefanovy deníky – Spojení

Stefan zasahuje… a taky to podle toho vypadá!
Kniha: Stefanovy deníky – Spojení
Autor: L. J. Smith
Díl: 6
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 224
Žánr: YA, romantika, dobrodružství
Doporučený věk: 15+

 

Londýn již není bezpečný a nad oběma bratry se stahují mračna. Zatímco je Damon vězněn nepřátelským upírem Samuelem, snaží se Stefan uzavřít dohodu s mocnými čaroději. Spojenectví s odvěkými nepřáteli upírů je však velmi křehké. Podaří se jim Damona zachránit a odvrátit jistou zkázu města?

 

Autorka – L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.
Hodnocení obálky: Na obálce máme jako obvykle nejdůležitější tváře ze seriálu a to Damona, Elenu a Stefana. A jako tradičně nechápu, proč tam Elena je, když se v knize vůbec nevyskytuje. Obálka se mi tentokrát moc nelíbí a nezachrání to ani Damon. Ta voda co se místy objevuje v pozadí na mě působí hrozně temně a slizce, prostě negativně a tak uděluji 2/5.
Obsah: Už z minulého dílu víme, že Damona unesl ďábelský a sadistický upír Samuel. V tomto díle se ho Stefan vydává zachránit a na jeho misi ho doprovází lidská dívka Cora, která chce najít svou sestru, ze které udělal Samuel krutou upírku. Jenže aby to vše dokázali, musí se spojit s odvěkými nepřáteli upírů – čarodějkami. A pokud by se v jejich dohodě cokoliv zvrtlo, následky by byly strašlivé…
Hodnocení: Než jsem začala číst, říkala jsem si, že vzhledem k vývoji seriálu, nechám tentokrát Stefana na pokoji. Hmm, nedodržela jsem ho, protože já prostě existence jako je on nesnáším!
“Myslím, že pokud Stefan zabije Samuela, přestane se konečně stydět za to, kým je.”
A o tom to přesně je, o Stefanově neustálém pocitu studu, hanbě a nikdy nekončícím sebemrskačstvím. A právě kvůli tomu neudělá nikdy nic správně, což jen zvyšuje jeho výše uvedené pocity.
Závěr: Knížka byla celkem fajn. Děj pěkně plynul a nikde se nezadrhával. Vzhledem k celkem uzavřenému konci by mě docela zajímalo, o čem bude další díl. Možná ho autorka rovnou pošoupne o těch 25 let dopředu…
65%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj anotace: nakladatelství Fragment.
Říjen 2013

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.